Porady

Wybór wanny narożnej – co warto wziąć pod uwagę?

Wybór wanny do łazienki nie zawsze jest sprawą prostą. Z pewnością każdy dąży do tego, by ten element był dopasowany do wielkości i stylu pomieszczenia. Jego umiejscowienie także ma znaczenie. Ale bardzo istotną sprawą jest jej kształt. Okazuje się, że wanny narożne cieszą się sporym wzięciem i są bardzo poręczne jeśli chodzi o ich umiejscowienie w łazience. Jaki jej rodzaj najlepiej wybrać? W jaki sposób dopasować do pozostałych pomieszczeń jeśli chodzi o styl?

Wanna do każdego rodzaju pomieszczenia

Już na samym etapie wstępnym urządzania mieszkania warto zastanowić się nad wystrojem łazienki. Z tym pomieszczeniem kojarzy się nam wiele urządzeń. Ale do najbardziej typowych należy wanna. Jaki jej rodzaj będzie pasował do tego wnętrza? Coraz więcej osób decyduje się na wybór wanny narożnej, takie jak np. https://www.carrea.pl/sklep/lazienka/wanny/wanny-narozne. Jej popularność bierze się stąd, że nadaje się ona zarówno do pomieszczeń bardzo dużych, jak i małych. Na rynku mamy obecnie spory wybór tych produktów. Jest więc możliwość wybrania takiej, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Jakie jej warianty wchodzą w grę?

Szeroki wybór możliwości

Wanny narożne są uformowane w odpowiednich kierunkach. I tak możemy zakupić wersję lewą lub prawą. Wszystko zależy od miejsca, gdzie ma zostać ustawiona. Dodatkowo możemy zdecydować, czy wanna ta ma zostać zabudowana, czy pozostanie w wersji surowej bez dodatkowego nakładu finansowego. Osoby, które posiadają duże pomieszczenia łazienkowe, mogą bez problemu obudować wannę w taki sam sposób jak popularną wersję prostokątną. Warto w tym celu wykorzystać panele meblowe, czy też bloczki z betonu komórkowego. Na rynku można też nabyć wannę narożną obudowaną. Wystarczy dokupić gotowy element, który jest wykonany z akrylu i dostosowany kolorystycznie do zakupionej wanny.

Różnorodność kształtów – to robi wrażenie

Ciekawym rozwiązaniem jest wanna asymetryczna. Posiada ona nietypowy kształt, gdyż jej boki są różnej długości. Czasami przypomina trapez, trójkąt lub inny wielokąt. Ten rodzaj produktu wbrew pozorom zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne wanny narożne. Można ją ustawić w pomieszczeniu każdej wielkości, ale szczególnie będzie pasować do kameralnych łazienek. Jej przeciwieństwem jest wanna symetryczna. Posiada ona boki, które z każdej strony mają taką samą długość. Poszczególne wyroby mogą się różnić od siebie odcieniem bieli, jakością, wytrzymałością lub innymi czynnikami. Przed zakupem warto się zastanowić, jaki jej rodzaj będzie odpowiedni dla naszego pomieszczenia. Chodzi nie tylko o wielkość, ale też styl, w jakim urządziliśmy to miejsce.

Similar Posts