Porady

Czy lodówka z zamrażarką jest energooszczędna?

Czy lodówka z zamrażarką jest energooszczędna?

Kiedy nadchodzi moment zakupu nowej lodówki, często poświęcamy wiele czasu na research. Wymiana sprzętu, jakim jest lodówka, nie należy do częstych czynności, dlatego chcemy mieć pewność, że pozostaniemy na bieżąco z najnowszymi udogodnieniami, jakie producenci wprowadzają w swoich urządzeniach. Ważne jest, by sprzęt był dopasowany do nas na różnych płaszczyznach, zarówno pod kątem designu, jak i funkcjonalności. Przykładem takiego urządzenia jest lodówka z zamrażarką. Czy taki sprzęt, choć bardzo pojemny, może być energooszczędny? Sprawdź!

Lodówka z zamrażarką – zalety

Nietrudno się zgodzić, że spośród wszystkich pomieszczeń to właśnie kuchnia jest sercem całego domu. To w niej kilka razy dziennie przygotowujemy posiłki, pijemy poranną kawę, zapraszamy znajomych, z którymi spędzamy czas podczas domowych spotkań, a nawet pracujemy! To zrozumiałe, że chcemy, aby każdy z jej elementów był dopasowany do naszych potrzeb. Nie inaczej jest w przypadku lodówki. Lodówka z zamrażarką to urządzenie, które pozwala nam przechowywać różnego rodzaju produkty znacznie dłużej, bez obaw o to, że zbyt szybko staną się niezdatne do użycia. Lodówka z szufladami to idealne rozwiązanie, jeśli zależy nam na porządku i jednocześnie dbamy o odpowiednie przechowywanie poszczególnych produktów. 

Lodówka z zamrażarką – zużycie energii

Zużycie energii przez lodówkę to jeden z elementów, na które zwraca uwagę coraz więcej osób. Dlaczego? Coraz więcej użytkowników sprzętów gospodarstwa domowego zdaje sobie sprawę, że codzienne korzystanie z nich nie pozostaje bez znaczenia dla naszego środowiska. W trosce o ekologię staramy się wybierać takie rozwiązania, które pomogą nam zmniejszyć zużycie energii. Jednak jak to wygląda w przypadku lodówek?

 

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na klasy energetyczne lodówek, które w ostatnim czasie uległy zmianom. Obecnie odchodzi się od oznaczania energooszczędności w formie A z plusami. Aktualna skala rozpoczyna się na A, a kończy na G. Wynika to z zupełnie nowego poziomu oszczędzania, z jakimi mamy do czynienia w przypadku nowoczesnych urządzeń.

 

W tym miejscu w szczególności warto zwrócić uwagę na ofertę marki Samsung. Nieprzerwanie szuka rozwiązań, które umożliwią nam mniejsze zużycie energii. Stąd nowoczesne lodówki do 170 cm wysokości No Frost i nie tylko to idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy nowoczesnego urządzenia, które jednocześnie zadba o zużycie energii.

Lodówka z zamrażarką Samsung i coraz większa popularność

Z czego wynika coraz większa popularność lodówek z zamrażarką Samsung i fakt, że to właśnie lodówki Samsung są najczęściej wybierane przez użytkowników*? Marka jako pierwsza w naszym kraju postanowiła wprowadzić na rynek innowacyjne i energooszczędne lodówki wyposażone w moduł Wi-Fi (SmartThingsEnergy). To umożliwia nam wygodne zarządzanie lodówką z poziomu aplikacji SmartThings** i jednoczesną kontrolę zużycia energii.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

 

** Aby skorzystać z aplikacji SmartThings, pobierz ją z Galaxy Store, Play Store lub App Store. Aplikacja do działania wymaga systemu Android OS 9↑ i co najmniej 3 GB RAM lub iOS 14↑. Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/. Wszystkie urządzenia muszą być połączone z siecią Wi-Fi lub inną bezprzewodową i zarejestrowane w jednym koncie Samsung Account.

 

Similar Posts