Porady

Nieoczywiste style dekoracyjne, które odświeżą Twoje mieszkanie

Nieoczywiste style dekoracyjne, które odświeżą Twoje mieszkanie

Wystrój mieszkania niezwykle dużo mówi o jego mieszkańcach. Zwykle urządzamy wnętrza w taki sposób, aby czuć się w nich komfortowo. To znaczy, że styl wystroju wnętrz powinien pasować do naszego charakteru oraz gustu. Klasyczne style dekoracyjne są obecnie zastępowane nowymi, nietypowymi. 

Surowy styl skandynawski czy mieszkanie w stylu glamour?

W zależności od upodobań, możesz urządzić mieszkanie na wiele sposobów. Jednym z tych najbardziej popularnych w ostatnich latach jest skandynawski styl. W stylu klasycznym tej odmiany zauważymy dużo bieli, drewna oraz znaczną dozę minimalizmu. To z tym stylem kojarzą nam się eleganckie wnętrza ekskluzywnych apartamentów, które są stworzone z myślą o zachowaniu odpowiedniej klasy. W tym stylu mieszają się style aranżacji wnętrz, które z pozoru wydają się znacznie od siebie różnić. Minimalizm z odrobiną komfortu oraz ozdób. To są słowa, które charakteryzują ten styl. 

Styl glamour jest z pozoru podobny do skandynawskiego, jednak ma pewne charakterystyczne cechy, które wyróżniają go w tłumie. Niezbędne są przestronne wnętrza, które pomieszczą liczne ozdoby oraz obszerne kanapy z wieloma zdobieniami, które są znane właśnie w tym stylu. 

Niecodzienne style dekoracyjne – japandi 

Styl klasyczny, styl industrialny czy styl rustykalny należą do najpopularniejszych stylów wnętrzarskich. Jednak nie każdy chce, aby jego styl wnętrza przypominał te widziane w wielu katalogach lub u niezliczonej rzeszy ludzi. Dlatego postawiono na nowe style, które rewolucjonizują trendy w architekturze wnętrz. Japandi style to styl minimalistyczny, który charakteryzują ciepłe kolory, brązy, beże oraz biele. Często jest porównywany do stylu vintage, ale w przeciwieństwie do niego stawia na jak najmniejszą ilość mebli w pomieszczeniu. Jednak nie liczy się jedynie ich funkcjonalność, ale również wygoda i ich wygląd. 

Ten styl jest idealny dla osób, które cenią sobie wygodę. Ale jednocześnie nie przepadają za dużą ilością ozdób w pomieszczeniu, które sprawiają wrażenie śmiecenia w całym mieszkaniu. Ten styl spodoba się również osobą, które bardzo dbają o estetykę pomieszczeń, zachowując w nich czystość na co dzień. Styl japandi dzięki swojemu minimalizmowi sprawia, że porządki są znacznie łatwiejsze niż w przypadku wnętrza, gdzie znajduje się dużo dodatkowych ozdób oraz niepotrzebnych mebli. 

Styl hampton

Style wnętrz są różnorodne i często znacznie różnią się od siebie, nie tylko detalami. Jednak warto zauważyć pewien trend, jaki panuje w ostatnich latach w stylach, w jakich urządzany jest wystrój pomieszczenia. Niezależnie od celów oraz intencji dekoratora, we wnętrzach panują jasne kolory. Nawet styl eklektyczny stawia na jasną bazę we wnętrzach urządzonych w ten sposób. 

Styl hampton nie jest wyjątkiem. Wywodzi się z marynarki i ekskluzywnych nadmorskich kurortów. Salon w stylu hampton jest doskonałym miejscem do wypoczynku, rekreacji, ale również do pracy, a co za tym idzie do skupienia się na wykonywanych zadaniach. Charakteryzuje się znaczną ilością miękkich mebli, które mają za zadanie przypominać te z luksusowych apartamentów. Kolorystyka, jaka jest zachowana we wnętrzu ma za zadanie przywodzić na myśl ocean, fale oraz plażę. Dzięki temu można poczuć się zrelaksowanym, odprężonym oraz jak na wakacjach, nie ruszając się z własnego mieszkania. Wnętrza w tym stylu są bardzo jasne i przestronne. Dzięki wrażeniu przestrzeni, można dowolnie zaprojektować dodatki oraz elementy głównie mieszkania. Warto w nim zwrócić uwagę na drewniane elementy, których nie brakuje również w innych wspominanych wcześniej stylach. Mimo to każdy z nich jest wyjątkowy i posiada własne unikalne cechy. 

 

Similar Posts