Porady

Jak wybrać rolety zewnętrzne? – Rodzaje rolet i ich zastosowanie

Jak wybrać rolety zewnętrzne? – Rodzaje rolet i ich zastosowanie

Jak wybrać rolety zewnętrzne? – Rodzaje rolet i ich zastosowanie

 

Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większa popularnością zarówno wśród osób budujących nowe domy, jak i właścicieli stojących już budynków i mieszkań. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę olbrzymie możliwości, jakie dają tego typu rolety. Ocieplają budynek, chronią przed nierzadko uciążliwymi promieniami słonecznymi, ciekawskimi spojrzeniami oraz zabezpieczają dobytek. Nieustannie przy tym pojawiają się pytania, czym dokładnie charakteryzują się poszczególne rodzaje rolet i które będą dla nas najodpowiedniejsze. Nie czekaj i już teraz dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze!

 

  1. Wytrzymały pancerz rolety zewnętrznej – i inne zalety.
  2. Rodzaje rolet zewnętrznych.
  3. Renomowany producent rolet.

 

Budowa domu lub jego remont są dla inwestora zadaniami niezwykle wymagającymi. Musi on podjąć szereg trudnych decyzji wpływających nie tylko na końcowe efekty wizualne, ale także funkcjonalność budynku. Nic więc dziwnego, że dokładamy wszelkich starań, aby zawsze kierować się ku pewnym i sprawdzonym rozwiązaniom, którymi między innymi są rolety zewnętrzne. Swoimi możliwościami daleko przewyższają klasyczne rolety i żaluzje, o czym warto dowiedzieć się więcej, przed podjęciem finalnej decyzji…

 

Wytrzymały pancerz rolety zewnętrznej – i inne zalety

 

Rolety zewnętrzne przede wszystkim doskonale chronią przed promieniami słonecznymi. Docenimy to szczególnie podczas długich upalnych dni, kiedy przebywanie na zewnątrz jest wysoce niekomfortowe. Co ważne, to sam użytkownik decyduje, jak wiele naturalnego światła ma się dostać do wnętrza domu – może swobodnie wyregulować rolety (manualnie lub elektrycznie, w zależności od ich typu).

Ponadto dzięki roletom zewnętrznym skuteczniej zatrzymamy ciepło wewnątrz, a latem odgrodzimy się od wysokich temperatur panujących na dworze. Są więc idealną izolacją termiczną, przeznaczoną między innymi dla budynków pasywnych, ekologicznych. Z kolei izolacji akustycznej zawdzięczać będziemy tak potrzebny w obecnych czasach spokój. Funkcję tę docenią osoby mieszkające przy ruchliwej, głośnej drodze.

Z roletami zewnętrznymi wiąże się jeszcze jeden ważny czynnik: bezpieczeństwo. Całkowite ich opuszczenie praktycznie uniemożliwia przedostanie się do domu osobom nieupoważnionym. Dodatkowo mogą być wyposażone w profesjonalne alarmy i czujniki ruchu, stając się ochroną jedyną w swoim rodzaju. Pamiętajmy przy tym, że zamontowanie rolet zewnętrznych różni się między sobą, w zależności od wybranego ich typu. Niektóre wymagają dość znacznej ingerencji w elewację budynku. Dlatego też odpowiednio wcześniej poznajmy rodzaje rolet.

 

Rodzaje rolet zewnętrznych

 

Szybko przekonamy się, że wysokiej jakości producenci dostarczają kilka modeli rolet. Każda z nich posiada nieco inną charakterystyką, w tym sposób montażu. Do najpopularniejszych rolet zewnętrznych należą:

  • rolety podtynkowe – jak sama nazwa wskazuje, ich mechanizm (skrzynka roletowa) montowana jest bezpośrednio pod tynkiem. Dlatego najpowszechniej wybierane są dla nowo powstających domów, na etapie ich ocieplania. Są rozwiązaniem estetycznym, nieszpecącym elewacji budynku. Co istotne, zakładane są również w istniejących już budynkach, lecz wymaga to większego nakładu pracy (zmian w nadprożu). Rolety podtynkowe wyróżniają się pod kątem izolacji termicznej;
  • rolety natynkowe – montuje się je na elewacji lub ramach okiennych, dzięki czemu idealnie sprawdzają się przy istniejących już budynkach i mieszkaniach. Cały ich mechanizm znajduje się na widoku, lecz profesjonalni producenci gwarantują skrzynki roletowe wysoce estetyczne, wpasowujące się w zastosowany styl. Wymagają regularnego czyszczenia, aby nie zbierał się na nich brud;
  • rolety antywłamaniowe – wyposażone w alarmy oraz czujniki ruchu. Przeznaczone dla osób pragnących zwiększyć swoje bezpieczeństwo;
  • rolety nadprożowe – kolejny model rolet zewnętrznych dedykowany dla nowo budowanych domów. Montuje się je bardzo wcześnie: już na etapie wznoszenia ścian. Wybór warty uwagi, gwarantuje najwyższy standard estetyczny, stabilność i doskonałą izolację termiczną. Ze względów praktycznym – niemożliwe do założenia w istniejących już budynkach;
  • rolety nadstawne – montowane są wraz z oknami, co za tym idzie: znajdują się zarówno przy nowo powstających budynkach, jak i już stojących (konieczna jest wtedy wymiana stolarki okiennej). Atrakcyjne wizualne, stają się integralną częścią okna.

 

Renomowany producent rolet

 

Wyraźnie więc widać, że rolety zewnętrzne są praktycznym elementem każdego budynku. Jednak, żeby spełniły wszystkie nasze oczekiwania, musimy skierować się w stronę wysokiej jakości i polecanego producenta. Tylko on dostarczy nam produkty wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie warunków atmosferycznych, jednocześnie gwarantując innowacyjne rozwiązania technologiczne, jak np. sterowanie zdalne roletą. Idealnym przykładem tego typu specjalisty jest marka: https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne, co potwierdzają niezliczone pozytywne opinie jej klientów.

Similar Posts