Porady

W jakie meble ogrodowe wyposażyć przydomową przestrzeń? Podpowiadamy!

W jakie meble ogrodowe wyposażyć przydomową przestrzeń? Podpowiadamy!

Wreszcie kalendarzowe lato! I choć temperatura powietrza rozpieszcza już od dłuższego czasu, większość z nas dopiero zaczyna prawdziwy sezon urlopowy. To zatem świetna okazja, żeby przemyśleć, jakiego rodzaju wyposażenie przyda się w ogrodzie. Podpowiadamy, na co warto postawić.

Stół i krzesła, czyli podstawowe wyposażenie

Aby wygodnie odpoczywać, spotykać się z bliskimi i znajomymi, nie obejdzie się bez podstawowych mebli ogrodowych. Zaliczymy do nich stół i krzesła bądź fotele. Liczbę krzeseł lub foteli oraz wielkość stołu dopasujmy do liczebności rodziny. Uwzględnijmy również, ile przeważne osób zapraszamy na grilla czy jakąkolwiek inną okazję, którą chcemy obchodzić na świeżym powietrzu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by na dwie osoby wybrać zdecydowanie większy stół, jednak efekt wizualny może nie być zbyt ciekawy. A przecież aranżacja zielonej przestrzeni i to, co znajduje się w ogrodzie, również ma wpływ na nasz odpoczynek i postrzeganie ogrodu.

Nie zapominajmy o trwałości i łatwości pielęgnacji mebli, które wybieramy. Sprawdzą się tutaj bardzo dobrze meble wykonane z technorattanu, które można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/. Są estetyczne, nowoczesne i łączą walory produktów wykonanych z surowców sztucznych, lecz o estetyce mebli bazujących na materiałach naturalnych. Są przy tym trwałe, stabilne, wygodne w użytkowaniu, odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz zabrudzenia, a ponadto bardzo łatwe w czyszczeniu.

Parasol ogrodowy – z podstawą lub bez

Wysoka temperatura i silnie operujące promienie słoneczne sprzyjają opaleniźnie, ale w nadmiarze szkodzą zdrowiu, a nawet mogą przyczyniać się do zagrożenia życia. Nie wolno zbyt długo narażać się na bezpośrednie działanie silnego słońca. Ochłodę, cień i wytchnienie od wysokiej temperatury zapewni nam parasol ogrodowy. Można wybrać ten z podstawą lub bez. Który będzie lepszy?

Parasol ogrodowy zwykle nie wymaga podstawy, jeśli jest wkładany w otwór umieszczony w stole. Można jednak dołożyć mu najzwyklejszą podstawę z tworzywa sztucznego, aby był nieco bardziej stabilny. Obowiązkowo podstawy wymagają za to parasole, które spełniają funkcję oddzielnego elementu wyposażenia ogrodu.

Jak dobrać podstawę? Należy się kierować rozmiarem i konstrukcją parasola ogrodowego. Im jest on większy i cięższy, tym bardziej masywnej podstawy potrzebuje. Można więc zdecydować się np. na podstawę betonową, choć to najlepsza opcja, gdy parasol ma zagościć w jednym miejscu na stałe. Jego przenoszenie będzie bowiem trudne.

Zamiast klasycznego parasola można również wybrać żagiel, który jest mocowany zwykle do ściany budynku. Jego rozpiętość pozwala na osłonięcie znacznie większej przestrzeni ogrodowej.

Barek ogrodowy – mobilny i wygodny!

Jeszcze jedna ciekawa propozycja to barek ogrodowy. Klasyczny, na kółkach, na którym pomieścimy przekąski, jednorazowe naczynia bądź posłuży nam jako dodatkowy stolik niewielkich rozmiarów. Można również pokusić się o wybór niewielkiego stolika lub siedziska, które pod górną powierzchnią kryją miejsce na przechowywanie napojów. Oczywiście z możliwością utrzymania niskiej temperatury przez kilka godzin. Na upalne lato to świetna propozycja! O tym, co jeszcze przyda się w ogrodzie, można poczytać na stronie http://piekny-dom.com.pl/.

Lato trwa niestety dość krótko, a nasze urlopy mijają zbyt szybko. Cieszmy się zatem wolnymi chwilami, słońcem i czasem spędzanym także w przydomowym ogrodzie. Do tego wybierzmy którąś z powyższych propozycji wyposażenia, a odpoczynek będzie iście królewski!

Similar Posts