Porady

Domowe sposoby na mrówki – najbardziej skuteczne rozwiązania!

Domowe sposoby na mrówki – najbardziej skuteczne rozwiązania!

Mrówki to niegroźne stworzenia, które nie szkodzą ludziom i nie wywołują lęku ani obrzydzenia. Mimo to kolonia mrówek w domu nie jest zjawiskiem pożądanym, a zdarza się stosunkowo często, kiedy rozpoczyna się sezon zakładania gniazd przez te drobne zwierzęta. Poznaj domowe sposoby na pozbycie się mrówek z mieszkania! 

Jak pozbyć się mrówek z domu?

Dostępne jest wiele sposobów na nieproszonych gości poszukujących miejsca na gniazdo: 

– Gorąca woda. Drastyczny sposób, który zakłada zlikwidowanie gniazda mrówek. Wymaga dokładności, by mrówki nie odbudowały gniazda.

– Mrówki zniechęci do eksploracji Twojego domu zapach cytryny lub mięty, dlatego warto rozpylić te zapachy w miejscach, przez które mrówki przedostają się do domu.

– Podobne działanie ma pietruszka, liście pomidora lub pieprz ziołowy, które odstraszają mrówki swoim zapachem.

– Przetarcie progów i szafek w kuchni octem również powinno pomóc.

– Pracochłonny, ale skuteczny sposób to spodek z miodem, który zwabi do siebie mrówki. Gdy talerzyk zgromadzi sporą liczbę żyjątek, należy je spłukać wodą i znów ustawić talerzyk. Czynność trzeba powtarzać, aż problem zniknie. 

Najlepsze domowe sposoby na mrówki

Przede wszystkim, warto zapobiegać przedostawaniu się mrówek do domu. Kolonia mrówek nie zasiedli się w mieszkaniu, do którego nie będzie mogła się z łatwością dostać, i które nie będzie zachęcające. W tym celu: 

– Dbaj o porządek w okolicy kosza na śmieci. Starannie segreguj odpadki, zwłaszcza jedzeniowe i przechowuj je w zamkniętym koszu na śmieci, by zapachy nie przedostawały się do otoczenia i nie zachęcały insektów.

– Również jedzenie, głównie owoce, które lubimy trzymać pod ręką, powinno być zamykane w szczelnych pojemnikach. Inaczej może stać się powodem, dla którego mrówki zdecydują się na założenie gniazda w Twoim domu. 

Dlaczego domowe sposoby na mrówki są najlepsze?

Okres wiosenno-letni sprzyja pojawianiu się w naszych domach nie tylko mrówek, ale i innego rodzaju insektów, których obecność nie jest mile widziana. W pogoni za skutecznym środkiem odstraszającym lub zabijającym owady testujemy różne środki i spraye owadobójcze. Zapominamy przy tym, że coś, co skutecznie truje owady, nie jest dobre również dla naszego zdrowia. Domowe sposoby na insekty są niemal tak samo skuteczne, nawet jeśli wymagają większego nakładu pracy. Mamy przy tym pewność, że nie zaszkodzą domownikom. W przeciwieństwie do środków chemicznych, pomieszczenia spryskane naturalnymi środkami nie wymagają wielogodzinnego wietrzenia czy czyszczenia. Domowe rozwiązania są dobre zwłaszcza dla tych, którzy posiadają małe dzieci. 

Similar Posts