Porady

Wybieramy wydajny odkurzacz do dużego mieszkania

Odkurzacz bezworkowy do sprzątania dużego mieszkania

Wobec ogromu modeli zalewających rynek, wybór odpowiedniego odkurzacza stanowi nie lada wyzwanie. Decyzja staje się tym poważniejsza, im większe mieszkanie masz do posprzątania. W końcu odkurzanie dużych przestrzeni może wymagać czasu i wysiłku. W tym tekście podpowiemy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas poszukiwań odkurzacza, za którego pomocą będziesz sprzątać dom albo większe mieszkanie.

Z tekstu dowiesz się:

  • jaki odkurzacz kupić do dużego mieszkania lub domu,
  • na co zwrócić uwagę, kupując odkurzacz do dużego domu,
  • jak dodatkowo ułatwić sobie sprzątanie.

Jeszcze do niedawna wybór nowego odkurzacza był bardzo prosty: na rynku były dostępne głównie odkurzacze workowe o zbliżonej mocy. O dokonaniu takiego zakupu decydowała więc przede wszystkim cena. Dziś możesz przebierać wśród ofert odkurzaczy bezprzewodowych i przewodowych, workowych i bezworkowych, wodnych, piorących i wielu innych. To paradoksalnie niestety nie oznacza, że wybór jest łatwiejszy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na jaki odkurzacz zdecydować się, będąc właścicielem dużego mieszkania lub domu.

Jakie odkurzacze do dużego mieszkania lub domu? Odkurzacze bezprzewodowe

Korzyści, które płyną z posiadania sporego domu lub mieszkania, są niezliczone. Taki stan rzeczy ma jednak także swoje konsekwencje – również te w postaci sprzątania. Niewielkie mieszkanie w bloku można ogarnąć w ciągu godziny, przy większej powierzchni trwa to odpowiednio dłużej.

Żeby porządki mimo wszystko szły w miarę sprawnie, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Wszyscy wiemy, jak żmudne bywa wyciąganie z szafy ciężkiego urządzenia, mocowanie się z rozwijaniem kabla, a potem przepinanie go do kolejnych gniazdek w domu, żeby móc dokładnie odkurzyć każdy kąt. Dobrym pomysłem do dużego domu będzie więc zakup odkurzacza bezprzewodowego.

Co wziąć pod uwagę, wybierając odkurzacz do dużych przestrzeni?

Wiesz już, że w Twojej sytuacji najlepszym wyborem będzie odkurzacz bezprzewodowy, ale na tym nie kończy się lista kwestii, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup urządzenia przeznaczonego do sprzątania dużych przestrzeni. Jakie funkcje i elementy powinny się znaleźć na Twojej liście? Sprawdź:

  • Akumulator – odkurzacze bezprzewodowe działają właśnie dzięki akumulatorom. Na jego wydajność powinieneś więc zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, aby mieć pewność, że będziesz mógł odkurzyć cały dom raz naładowanym sprzętem.
  • Pojemność worków do odkurzacza lub pojemnika na zanieczyszczenia w przypadku odkurzacza bezworkowego – upewnij się, że jest jak największa. Dzięki temu nie będziesz musiał zbyt często wymieniać worków ani czyścić pojemnika, co przy sprzątaniu dużej powierzchni ma szczególne znaczenie.
  • Obecność różnych szczotek i ssawek – duży dom to duża liczba zakamarków. Aby móc swobodnie dotrzeć do wszystkich, nawet najtrudniej dostępnych, upewnij się, że w zestawie z odkurzaczem znajdziesz odpowiednie końcówki do sprzątania.

Jak dodatkowo usprawnić sprzątanie?

Jeśli masz już odpowiedni odkurzacz, ale chciałbyś jeszcze bardziej usprawnić sprzątanie w swoim dużym domu lub mieszkaniu, zadbaj o… czystość swojego sprzętu. Jeśli w szczotkę lub ssawkę od odkurzacza będą wplątane włosy lub sierść, nie będzie ona właściwie spełniać swojej funkcji i sprawnie wymiatać wszystkich zanieczyszczeń. Przepełniony worek lub pojemnik na zanieczyszczenia będzie sprawiać, że w wydmuchiwanym przez odkurzacz powietrzu znajdzie się sporo kurzu. Zadbaj także o kółka – jeśli między nie także dostaną się włosy, będzie Ci znacznie trudniej manewrować urządzeniem.

Wybór właściwego odkurzacza do dużego mieszkania lub domu nie należy do najłatwiejszych. Aby ułatwić sobie to zadanie, wystarczy jednak poznać najważniejsze cechy i elementy wyróżniające odkurzacze przeznaczone do dużych powierzchni. Odpowiedni model z całą pewnością znajdziesz w ofercie marki Zelmer.

Similar Posts