Porady

Jaka lampka do wnętrza w stylu boho?

Jaka lampka do wnętrza w stylu boho?

We wnętrzach wzbogaconych elementami egzotycznymi i etnicznymi, z charakterystycznymi akcentami nawiązującymi do ruchów hipisowskich lat 60. i 70. XX wieku lub po prostu w eklektycznych wnętrzach urządzonych z tzw. artystyczną duszą, sprawdzą się lampy o oryginalnym designie, z abażurami sznurkowymi i tekstylnymi wykonanymi z materiałów naturalnych. Lampa stołowa boho będzie atrakcyjny dodatkiem dekorującym i oświetlającym wybrany fragment przestrzeni.

Lampy z jutowymi abażurami ażurowymi

Doskonałym przykładem stołowych lamp boho są ich wersje na metalowych podstawach, wyposażone w energooszczędne źródła światła, uzupełnione charakterystycznymi abażurami jutowymi, które w jednoznaczny sposób nawiązują do popularnych motywów etnicznych i kolonialnych. Sznurkowe abażury mają ażurową konstrukcję, dzięki czemu odsłaniają źródło światła i umożliwiają oświetlenie większej przestrzeni. Ze względu na ażurową konstrukcję abażuru źródło światła, w jakie zostanie wyposażona lampa stołowa boho, powinno wyróżniać się typową dla tego stylu dekoracyjnością. W związku z tym, w takich lampach bardzo często energooszczędne żarówki LED zastępują ich ozdobne odpowiedniki, w tym przypominające tradycyjne lampy wyładowcze, nowoczesne żarówki typu Filament lub Edisona.

Lampy z abażurami pełnymi, tekstylnymi

Aranżacje w stylu boho można uzupełnić również bardziej klasyczną wersją lamp stołowych, z pełnym abażurem tekstylnym jednokolorowym, o geometrycznym kształcie walca, sześcianu lub przyciętego stożka. To również lampy stołowe w stylu boho, ale zdecydowanie bardziej uniwersalne, które z powodzeniem można stosować również w innych aranżacjach. Ciekawą odmianą tego typu lamp są ich wersje z plecionymi abażurami wykonanymi z juty, które przepuszczają znacznie więcej światła niż tradycyjny, zwłaszcza ciemny abażur tekstylny. Dobrym przykładem lampy z pełnym abażurem tekstylnym, która będzie pasowała do eklektycznej aranżacji z elementami etnicznymi, jest lampa stołowa boho z drewnianą podstawą i bawełnianym abażurem w kolorze piaskowym. Jego barwa nawiązuje do naturalnego koloru juty lub trawy morskie, materiałów często stosowanych w aranżacjach w stylu boho.

Szukając modnej lampy stołowej do salonu lub jadalni, ewentualnie designerskiej lampki nocnej do sypialni urządzonej w stylu boho, warto skupić na lampach z abażurami tekstylnymi, ażurowymi. Najlepszym wyborem będą klasyczne lampy stołowe boho z abażurami sznurkowymi lub plecionymi, ale można posiłkować się również lampami bardziej uniwersalnymi, z pełnymi abażurami tekstylnymi w kolorze piaskowym.

Similar Posts