Porady

Czy renowacja mebli z PRL ma sens?

Czy renowacja mebli z PRL ma sens?

 

Stare meble to nie tylko piękne antyki, o które kolekcjonerzy na całym świecie biją si na aukcjach.

W domach naszych rodziców, dziadków czy dalszych krewnych kryją się prawdziwe skarby z okresu PRL.

Meble wyprodukowane w Polsce ludowej wciąż są warte uwagi. Po renowacji stare meble z PRL mogą pokazać nam swoje drugie jeszcze piękniejsze oblicze.  Stara komoda czy stary stół z pozoru mogą wyglądać jakby nadawały się na śmietnik jednak po konsultacji ze specjalistą może się okazać, że wcale tak nie jest. Jak odnowić wiekowe meble samemu lb z pomocą specjalisty? Czy odnowienie starej komody samodzielnie może być trudne?  Czy zdjęcie stare powłoki ze starej komody lub stołu trzeba zlecać specjaliście?

Renowacja mebli to usługa czy praca o specyficznym charakterze, wymaga wprawy oraz doświadczenia i wiedzy.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak odnowić stare meble?
  • Gdzie szukać informacji na temat renowacji mebli wyprodukowanych w PRL?
  • Jak odnowić meble bez obaw, że jeszcze bardziej je uszkodzimy?
  • Czy da się odnowić stare meble na tzw. wysoki połysk?
  • Czy renowacja starej komody czy stołu zawsze się opłaca?

Jeśli mamy możliwość odnowienia starych mebli z czasów Polski Ludowej, warto to zrobić. Stare krzesła, stuły, kredensy czy szafy doskonale komponują się z meblami, które zostały wyprodukowane współcześnie. Łączenie styli i zestawianie ze sobą starego z nowym jest obecnie bardzo modne. Jeśli mamy tylko możliwość, postawmy na renowację starych mebli.

Profesjonalna renowacja mebli PRL- jak stare meble babci mogą dostać drugie życie?

Odnowienie mebla jest możliwe tylko wtedy, gdy jest on w dobrym stanie. Mebel nie może być uszkodzony i nie powinien być zawilgocony. Uszkodzenia mechaniczne można zakryć specjalnymi materiałami używanymi w trakcie renowacji. Mając odpowiednie umiejętności oraz właściwe materiały renoracja mebli z PRL jest możliwa, a uzyskany efekt może przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. Jeżeli chcemy odnowić meble samodzielne nic nie stoi na przeszkodzie. Jeśli jednak nie jest to zwykły stolik, który wymaga jedynie oszlifowania i odmalowania to warto odnowić meble z pomocą specjalistów. Głównie dlatego, że unikniemy niepotrzebnych błędów. Ponadto specjalista z doświadczeniem odpowie nam czy rzeczywiście warto odnowić meble, które tyle lat stały już na strychu lub w mieszkaniu po babci. Warto tez pamiętać, że poszczególne czynności składające się na renowację konkretnego mebla takie jak szlifowanie wykończeniowe wymaga doświadczenia i wprawy. Brzmi łatwo, ale osobie bez doświadczenia może być trudno wykonać idealnie szlifowanie wykończeniowe,

Czy warto samodzielnie odnowić meble- czy malowanie mebli wystarczy?

Mimo, że materiały do renowacji mebli możemy kupić bez problemu, a samych instrukcji jak odnowić meble też znajdziemy w sieci sporo, to najlepiej jest oddać meble do punktu, gdzie profesjonaliści zrobią to za nas o wile lepiej i znacznie szybciej. Ponadto odnawiając meble samodzielnie nie mamy pewności czy wszystko zróbmy tak jak należy w stu procentach. Dlatego warto oddawać nasze stare meble w ręce specjalistów, którzy się nimi doskonale zajmą.

Z pomocą specjalistów możesz dać drugi życie szafie od babci czy odnowić starą komodę, która aktualnie nie jest w najlepszym stanie i ma bardzo widoczne ślady użytkowania. Jednocześnie nasuwa się pytanie, ile możemy zapłacić za taką usługę jak renowacja komody czy stołu. Nie będzie to mały wydatek, ponieważ to usługa o wyjątkowym charakterze, jednak warto go ponieść i cieszyć się meblami z duszą we własnym domu.  Dzięki renowacji wygląd mebla może się naprawdę bardzo zmienić.domu.  

Similar Posts