Porady

Wybieramy stół ogrodowy: od czego zacząć?

Wybieramy stół ogrodowy: od czego zacząć?

Kochamy posiłki spożywane na zewnątrz. W Polsce klimat pozwala robić to tylko w przez niedługi czas w roku, tym bardziej warto więc zadbać, aby organizacja przestrzeni tarasu czy ogrodu sprzyjała rodzinnym obiadom czy urządzaniu garden party czy tak lubianego przez Polaków grilla.

Stół ogrodowy – jaki powinien być?

Stół ogrodowy jest nie mniej ważny od tego, który znajduje się wewnątrz domu. Jego wybór jest szczególnie ważny, jeśli naprawdę chcesz w ogrodzie lub na tarasie serwować posiłki, spędzać wyjątkowe niedzielne popołudnia i szaleć z przyjaciółmi. Warto pamiętać, że stół ogrodowy musi być nie tylko atrakcyjny wizualnie, lecz także praktyczny i funkcjonalny. Przede wszystkim musi być odpowiednich rozmiarów. Tutaj oczywiście trzeba wziąć pod uwagę zarówno wielkość dostępnej przestrzeni (uwzględniając przy tym miejsce potrzebne na krzesła, a także inne dodatki, z których chcesz skorzystać), jak i liczbę osób, które chciałbyś swobodnie gościć na swoim tarasie czy balkonie.

O czym warto pamiętać?

Rozmiar stołu to nie jedyna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze stołu ogrodowego. Na Miloo Home znajdziesz bardzo odmienne od siebie propozycje. Różnią się one zarówno materiałem wykonania (do wyboru masz drewno, ekorattan i aluminium wraz ze szkłem hartowanym), kształtem (dominują modele prostokątne, ale nie brakuje także stołów okrągłych, jak i zbliżających się formą do kwadratu, jak i estetyką (od bardzo prostych, minimalistycznych form do ogromne ciekawych designerskich projektów o nieregularnych kształtach albo nietypowym wykończeniu). Wszystkie te trzy kwestie trzeba wziąć pod uwagę. Sprawdź https://www.miloohome.pl/ogrod/stoly-ogrodowe.html

Jaki kształt powinien mieć stół ogrodowy?

Najpopularniejszą formą jest oczywiście stół prostokątny. To rozwiązanie idealnie sprawdza się, jeśli zakładasz nieco większą liczbę biesiadników, zależy ci na tym, aby wszystkich wygodnie usadzić. Musisz jednak liczyć się z tym, że taki stół z reguły zajmuje znacznie więcej miejsca. Jeśli zależy ci na bardziej kompaktowym rozwiązaniu, postaw na stół okrągły. To także świetne rozwiązanie, jeśli w domu są małe dzieci. W takim przypadku lepiej bowiem zrezygnować z mebli o ostrych krawędziach.

Zgodność z całością

Stół ogrodowy musi być spójny z pozostałymi elementami aranżacji. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest wybór gotowego zestawu mebli, który będzie stanowił podstawę całości, natomiast możesz się także zdecydować na komponowanie elementów pochodzących z różnych kolekcji. Eksperci z Miloo Home przekonują, że w ten sposób także można osiągnąć bardzo ciekawy efekt, natomiast trzeba pamiętać, aby uważnie dobierać elementy zgodnie z przyjętą koncepcją – ma być albo możliwie spójnie, albo z nutą kontrastu albo eklektycznie. Każde rozwiązanie jest dobre, pod warunkiem jednak, że konsekwentnie się go trzymasz.

Similar Posts