Dom i Ogród Porady

Styl boho, czyli przepis na dom z charakterem

Mieszkanie w styku boho

Styl boho wraca do łask! W czasach mody na indywidualizm nawiązania do uroczej swobody artystycznych kręgów Paryża końca XIX wieku będą wzbudzać podziw wśród Twoich znajomych. Skąd wziął się styl boho i dlaczego jest dziś tak popularny? Czy styl boho wnętrza może wpływać na Twój nastrój? Sprawdźmy to!

 

Z tekstu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się styl boho w domu,
  • jak urządzić mieszkanie w stylu boho.

 

Patchworkowy styl boho nawiązuje do francuskiej la bohème – XIX-wiecznej cyganerii, czyli środowiska artystów, a także podróżników i włóczęgów. To właśnie takim barwnym życiem inspirowali się hipisi – stąd styl boho często bywa nazywany również hippie chic. Łamanie konwenansów, stylistyczne prowokacje, mnogość kolorów i wzorów – to wszystko pozwoli Ci w pełni wyrazić siebie. W aranżacji mieszkania w stylu boho właśnie o to chodzi!  Pomimo egzotycznych dodatków i niekonwencjonalnych rozwiązań styl boho to również klasyczne drewniane powierzchnie i harmonia. Jak uzyskać wrażenie spójności we wnętrzu pełnym dodatków i kolorów? Zapytaliśmy o to specjalistów ze sklepu DDD – Dobre Dla Domu.

Styl boho – wnętrza z duszą

Wraz z upływem lat gromadzimy w domu kolejne pamiątki. Kolorowe tkaniny, zdjęcia w ozdobnych ramkach, oryginalną ceramikę, kolorowe gadżety. Wydaje Ci się, że wszystkie te przedmioty nie pasują do stylowego wnętrza? Nic bardziej mylnego! Styl boho to przede wszystkim Ty – Twoje wspomnienia, Twój charakter i marzenia. Barwne ozdoby na bardziej stonowanym tle pozwolą nadać wnętrzu przytulną, nieco romantyczną atmosferę.

Artyści i różnego rodzaju indywidualiści chętnie podróżują, dlatego mieszkanie w stylu boho to także inspiracje orientalne, drewniane meble z kolonialnymi akcentami i fantazyjne wzornictwo. Masz ochotę na hamak w salonie czy lampiony w korytarzu? Nie krępuj się – o to właśnie chodzi!

Chcesz się dowiedzieć więcej o mieszkaniu w stylu boho?

Styl boho w mieszkaniu – jak wprowadzić ład do zaplanowanego chaosu?

Aby dekoracje i ozdobne meble mogły zostać odpowiednio wyeksponowane, wybierz dla nich odpowiednie tło. Duże znaczenie w aranżacji pokoju ma podłoga – podłogi drewniane o ciepłej kolorystyce to doskonała przeciwwaga dla bogatego w barwy i wzory wystroju.

Panele podłogowe w głębokich dębowych odcieniach tworzą świetny kontrast z białymi ścianami i dodatkami w odcieniach czerwieni. Jeśli Twój pokój w stylu boho jest utrzymany w jasnej kolorystyce, podkreśl ją drewnianą podłogą w podobnej tonacji. Podłogi drewniane, takie jak Bambus Naturalny czy Karmel Tabaco, będą dodatkowym egzotycznym akcentem w Twoim domu w stylu boho .

Dobra baza, a taką są klasyczna drewniana podłoga lub panele podłogowe i ściany w zdecydowanym kolorze, pozwoli Ci urządzić harmonijne mieszkanie w stylu boho. Podkreśli to, co można uwydatnić, i zapobiegnie wrażeniu chaotycznego nagromadzenia elementów wystroju.

Similar Posts