Porady

Jak wyczyścić kanapę? Niezawodne metody!

Jak wyczyścić kanapę? Niezawodne metody!

Przedmioty stałego użytku mają to do siebie, że szybko ulegają zabrudzeniu. Czasami zwykła, codzienna pielęgnacja nie wystarcza, by meble wyglądały przez długi czas jak od nowości. Wiele problemów może sprawiać zwłaszcza kanapa, która narażona jest na zabrudzenia jak nic innego. Szczególnie ta z jasnym obiciem! Poznaj sposoby na czyszczenie kanapy, by wyglądała jak nowa! 

Domowe sposoby na wyczyszczenie kanapy

Domowe rozwiązania są skuteczne w wielu rodzajach zanieczyszczeń i przychodzą z pomocą również w przypadku brudnej kanapy: 

– Doskonałym odplamiaczem jest kwasek cytrynowy, oczywiście wymieszany z 

wodą. – Ze świeżymi plamami poradzi sobie mąka ziemniaczana, którą można znaleźć 

niemal w każdej kuchni. – W czyszczeniu niewielkich zabrudzeń pomoże woda i płyn do płukania tkanin 

lub płyn do mycia naczyń. – Do niezawodnych środków czyszczących należą też świeża cytryna i soda 

oczyszczona. Lepszy wygląd Twojej kanapy zapewni dodatkowo jej regularne odkurzanie. Domowe rozwiązania mają pewną istotną wadę: kanapa może zostać doczyszczona nierównomiernie. Dotyczy to zarówno naturalnych, jak i chemicznych środków. Samodzielnie czyszcząc kanapę, należy szorować ją jednakowo na całej powierzchni. 

Czyszczenie kanapy profesjonalne środki chemiczne

Ogólnodostępne środki chemiczne do różnego rodzaju tapicerek pomogą Ci zwalczyć większość zabrudzeń. Dobra jakość środka czyszczącego wiąże się jednak również z wyższą ceną. Często bywa też tak, że mimo tego okazują się one niewystarczające. Zamiast próbować kolejnego środka i ryzykować utratą pieniędzy, warto rozważyć możliwość oddania kanapy w ręce specjalnej firmy usługowej, która dysponuje znacznie silniejszymi detergentami i większym wachlarzem możliwości. Takie rozwiązanie, w przypadku silnych zabrudzeń, może być tańsze i korzystniejsze niż samodzielna walka z plamami. 

Jakie środki czyszczące do delikatnych materiałów?

Każdy materiał posiada swoje właściwości i ograniczoną odporność zwłaszcza na silną chemię. Na przykład skóra, chociaż jest niezwykle stylowa i droga, wymaga specjalnych preparatów do skórzanych obić. O większość materiałów nie musisz się 

jednak specjalnie martwić, chociaż trudno wyczyścić zwłaszcza te jasne obicia. Z tego względu, podobnie jak w przypadku doboru detergentów, warto rozważyć oddanie kanapy do czyszczenia chemicznego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja kanapa będzie czysta i nie ulegnie przypadkowemu zniszczeniu. 

Similar Posts