RTV i AGD

Robot kuchenny – niezastąpiona pomoc

Robot kuchenny - niezastąpiona pomoc

Roboty kuchenne to wielofunkcyjne urządzenia niezbędne w kuchni. Świetnie sprawdzą się do przygotowywania ciast, ale nie tylko. Z pewnością zastąpi kilka urządzeń. Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru robota kuchennego.

Najważniejsze parametry techniczne

W sklepach ze sprzętem masz do dyspozycji wiele modeli, które mogą spowodować niezdecydowanie. Pomoże Ci lista najważniejszych parametrów technicznych, którymi warto się kierować podczas zakupów.

Pierwszym ważnym elementem jest moc robota kuchennego. Najpopularniejsza ma od 1000 do 1500 W. To ona wpływa na czas pracy oraz wydajność całego urządzenia, w tym również siłę rozdrabniania. Producenci podają dwie wartości. Pierwszą z nich jest moc czynna, czyli aktyczna maksymalna wydajność. Druga to moc bierna, czyli taka, którą osiąga się pod pełnym obciążeniem.

Drugim parametrem technicznym są obroty, które wpływają na szybkość rozdrabniania czy przygotowywania składników do dalszej obróbki. Ważne jest także to, ile poziomów obrotów masz do dyspozycji. Te dopasujesz do konkretnych składników, np. ciasto drożdżowe wymaga długiego przygotowywania i wyrabiania, zupełnie odwrotnie do ciasta biszkoptowego.

Ważne jest jeszcze wykonanie całego robota kuchennego. Jeśli wybierasz model z misą, zwróć uwagę na to, aby była ona wykonana ze stali nierdzewnej albo szlachetnej. Poza tym zobacz, jaką ma pojemność. Im większa, tym oczywiście więcej składników tam zmieścisz.

Zakup robota kuchennego to oczywiście spory koszt. Choć proste modele kosztują już 400 złotych, bardziej zaawansowane to cena nawet 1500 złotych i więcej. Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, www.proficredit.pl Ci w tym pomoże.

Funkcje robota kuchennego 

Wszystko zależy od tego, jaki robot kuchenny wybierzesz. Podstawowy model z misą obsługuje trzy tradycyjne funkcje: ubijanie piany, zagniatanie ciasta (hak) i mieszanie. Istnieją jednak roboty kuchenne, które mają cały zestaw do samodzielnego montażu w urządzeniu.

Do czego możesz wykorzystać robot kuchenny? Przykładowo do tarcia ziemniaków, czekolady czy twardego sera. Poza tym możesz miksować owoce i przygotowywać koktajle. Niektóre roboty kuchenne mają także funkcję mielenia mięsa, tarcia na wiórki oraz krojenia w plastry.

Wśród funkcji dodatkowych znajdziesz też wbudowaną wagę, czasomierz albo automatyczne dostosowywanie prędkości obrotów do wyposażenia. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, a także tego, jak często będziesz korzystać z robota kuchennego. Obsługa jest bardzo prosta, dlatego poradzi sobie z nią nawet początkująca gospodyni domowa.

Producenci wprowadzają też inne funkcje, np. mające na celu zabezpieczyć sprzęt przed przypadkowym wyjęciem mieszadła albo przegrzaniem. Te również są bardzo istotne.

Chcesz zainwestować w dobrej jakości sprzęt? Pożyczka gotówkowa może Ci w tym pomóc. Pieniądze trafią prosto na Twoje konto, a Ty nie musisz martwić się o zbędne formalności. Pożyczka gotówkowa jest dobrym rozwiązaniem, jeśli będziesz pamiętać o regularnej spłacie.

Similar Posts