Dom i Ogród

Narożnik z funkcją spania jako centralny punkt salonu – jak wybrać idealny?

Narożnik z funkcją spania jako centralny punkt salonu - jak wybrać idealny?

Bez względu na to, w jakim stylu urządzisz swój salon, elementem, który pierwszy zwróci uwagę, zawsze będzie kanapa lub narożnik. Miejsce do siedzenia w salonie musi być dopasowane do naszych potrzeb i zmysłu estetyki. Zapraszamy do krótkiego poradnika, jaki narożnik z funkcją spania wybrać i na co zwracać uwagę, by być zadowolonym z wyboru.

Znajdź swój styl!

Czasy, kiedy w sklepach meblowych dominował jeden, trudny do określenia styl mebli dawno są już za nami. Dzisiaj można znaleźć produkty, które nie tylko nam się podobają, ale również wpisują się w styl całego mieszkania. Narożnik z funkcją spania w stylu futurystycznym? Czemu nie, jeśli tego właśnie szukasz! A może eleganckie glamour? Bardzo modny ostatnio jest także styl nowoczesny. W przypadku, gdy eksperymentowanie ze stylami uważasz za zbyt ryzykowne, postaw po prostu na klasykę. Klasyczne meble z łatwością wpasowują się w otoczenie.

Określ idealny kształt mebla

Kształt i rozmiar narożnika powinniśmy dobrać do rozmiarów salonu. Kanapa musi pasować do otoczenia, nie dominować, by nie przytłoczyć otoczenia. Jednocześnie mebel musi być funkcjonalny i mieć wystarczającą wielkość, by zapewnić komfort wszystkim domownikom. W końcu nie sztuką jest kupić estetyczną kanapę dla dwojga, mając pięcioosobową rodzinę. Ze względu na mądre zaplanowanie przestrzeni, bardzo popularne są narożniki w kształcie litery L, które świetnie wpasowują się w małe salony. Jeśli dysponujesz dużym pokojem, śmiało postaw na narożnik w kształcie litery U.

Jak funkcjonalny ma być narożnik do Twojego salonu?

Wygląd to nie wszystko, zwłaszcza jeśli chodzi o meble do spania. Kolejnym krokiem jest wybór funkcjonalności narożnika. Czy ma to być narożnik z funkcją spania? Czy potrzebujemy dodatkowych schowków na pościel? A może regulowane zagłówki? Ta ostatnia opcja pozwala na idealne dopasowanie narożnika w kwestii własnej wygody.

Miękkość narożnika ma znaczenie!

Odwieczny spór, co jest wygodniejsze: twardy, czy miękki materac? Wypełnienie narożnika z funkcją spania ma znaczenie dla subiektywnego poczucia komfortu. Powszechnie uważa się, że kanapa do siedzenia powinna być miękka (sprężyny faliste), a do spania twardsza (sprężyny bonellowe). W praktyce jest to indywidualna kwestia. Jeśli chodzi o kręgosłup, polecane są średnio miękkie powierzchnie. Oczywiście należy podejść do tego z dystansem i kierować się własnymi doświadczeniami.

Dobierz najlepsze obicie narożnika

Bez względu na wybrany styl, kształt i dodatkowe funkcje wybranego narożnika, to obicie pełni najważniejszą rolę. Dlaczego? Ponieważ dużo mówi o jakości mebla. W dodatku od obicia zależy, jak będzie wyglądało czyszczenie narożnika. Jeśli masz w domu zwierzaka, zwróć szczególną uwagę na tkaninę obiciową. Niektóre materiały, na przykład velvet, mocno zbierają sierść, którą ciężko jest usunąć. Przy zwierzętach, małych dzieciach lub sympatii do jedzenia na kanapie, warto wybrać tkaniny proste do wyczyszczenia. Dzięki temu narożnik pozostanie w swojej świetności na dłużej.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl Zdjęcie główne prezentuje https://www.meble-bogart.pl/nowoczesny-naroznik-annabelle-u-p-24587-36-31.36.html

Similar Posts