Dom i Ogród

Nowoczesne schody do twojego wnętrza

Nowoczesne schody do twojego wnętrza

Nowoczesne schody to funkcjonalność i styl. To wygoda i wyraz dobrego smaku w jednym. To luksus, który wcale nie musi kosztować majątku – ważne, by odzwierciedlał twoją wizję i poczucie estetyki. Wreszcie, schody to coś, co potrafi związać dom w jedną całość. Nie musimy bać się nietypowych rozwiązań lub ciekawej formy. Zwróćmy za to uwagę na to, by nasz projekt pasował do całego wnętrza.

Szklane

Szklane schody to odważna propozycja. Są bardzo efektowne i potrafią podkreślić minimalistyczny i nowoczesny styl. W dzisiejszych konstrukcjach, szkło wykorzystuje się zwłaszcza przy poręczach. Będzie to odpowiedni wybór dla wszystkich lubiących przejrzystość i lekkość, choć trzeba się liczyć z tym, że takie schody może być ciężej utrzymać w czystości. Również, jeśli posiadamy małe dzieci, musimy zadbać o dobre zabezpieczenie takich schodów. Poza tym, jest to naprawdę efektowna i świeża propozycja.

Drewniane, jednak nie do końca…

Najnowocześniejsze konstrukcje to schody wykonane z połączenia kilku materiałów, an przykład drewna z metalem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, otrzymujemy przestronne schody, nadające się świetnie do industrialnych wnętrz.

Bardzo ciekawie będą prezentować się schody metalowe, posiadające drewnianą poręcz i balustradę. Kontrast cięższego drewna z lekką i nowoczesną stalą będzie ozdobą każdego pomieszczenia.

Klasyk w świeżej odsłonie

Coraz częściej zauważa się powrót do dawnych, sprawdzonych rozwiązań. To samo przebija się w trendach. Chętnie instaluje się bardziej klasyczne schody, najczęściej wykonane z drewna z ornamentyką przywołującą minione dekady. Takie schody będą pięknie prezentować się w klasycznych wnętrzach, dodając im smaku i elegancji. Warto postawić na jasne drewno, nawet białe. Doda to powiewu nowoczesności i lekkości.

Nowoczesny projekt

Coraz częstszym rozwiązaniem, które widuje się w naszych wnętrzach, są schody zabiegowe i spiralne. Są one o tyle ciekawe, że pozwalają na instalację konstrukcji w dowolnym miejscu w domu – nie marnujemy miejsca na klatkę schodową. Sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, choć mogą stanowić sporą przeszkodę dla młodszych członków rodziny. Mimo to, prezentują się bardzo efektownie, mogąc stanowić spajający salon element. Warto rozważyć zakup właśnie takich schodów do naszego domu.

Schody zabiegowe Nice 4. Źródło: Fontanot Shop

Co jest ważne?

Nie zapominajmy o funkcjonalności, jednak bądźmy kreatywni! Schody to element wyposażenia mieszkania, który wybieramy na lata, dobrze więc, by były one piękne i świetnie wpasowywały się w wizję naszych wnętrz. Wybierajmy również dobre jakościowo materiały. Dzięki temu, schody pozostaną w dobrej kondycji na długie lata.

Similar Posts