RTV i AGD

Kamień dekoracyjny w salonie

Kamień dekoracyjny w salonie to nie tylko nowoczesny pomysł na odświeżenie przestrzeni mieszkalnej, ale także na ciekawe rozwiązania, pozwalające na wykorzystywanie tkwiącej w nas kreatywności. Możemy wybierać z takich brył jak piaskowiec, marmur, łupek oraz granit. Oczywiście ta lista nie jest zamknięta, kamienie dekoracyjne w salonie są tworzone jeszcze z innych, również ciekawych materiałów.

Kamienna dekoracja w salonie

Najlepszym miejscem, w którym można uzyskać niesamowity efekt dzięki tej ozdobie, jest oczywiście salon. Salon najczęściej wypełniają wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne. Może to być telewizor, komputer, radio, konsole do gier. Kamień, przykładowo piaskowiec, prezentuje się przy nich bardzo oryginalnie. Lśniąca powierzchnia telewizora powieszonego na ścianie ciekawie kontrastuje z tak ozdobioną ścianą. Przykuwa wzrok, a jednocześnie nie rozprasza podczas oglądania ulubionego filmu nawet na małym ekranie. Kamienie dekoracyjne w tym pomieszczeniu można rzucić na jedną lub dwie ściany. Nie jest polecane tworzenie wszystkich czterech ścian tym samym sposobem, niemniej można wybrać dwa różnie wykorzystane kamienie, by zyskać efekt na przykład na połowie ściany, tuż nad sofą. W salonie bowiem można pobawić się wzorami i kolorami, które oferuje rynek. Salon jest miejscem, w którym najczęściej przyjmujemy rodzinę i znajomych, zapraszamy ich, by przysiedli, czekając na resztę gości. To w salonie ich wzrok skupia się na każdym elemencie. Prosta ściana nie jest tak wyjątkowa i przyciągająca, jak ściana z łupka lub granitu. Kamień dekoracyjny ma więc swój niesamowity potencjał, który warto wykorzystywać przy wykańczaniu salonu.

Wytrzymałość kamieni

Nie wszystkie surowce są jednak wytrzymałe, co również należy brać pod uwagę, podczas wykorzystywania ich w salonie. Przedstawiciele najtwardszych kamieni dekoracyjnych do salonu to przede wszystkim łupek i granit – są najmniej nasiąkliwe, a także najbardziej wytrzymałe i odpowiednie do domu z małymi dziećmi. Niemniej jednak i tak są świetnym rozwiązaniem estetyczno-wykończeniowym.

Similar Posts