Porady

Profil LED wpuszczany – jakie ma zastosowanie?

Profile LED wpuszczane to elementy, które otwierają przed Tobą wiele możliwości aranżacyjnych. Możesz dopasować ich wygląd, intensywność światła, a także ukryć je np. w szafkach kuchennych. Zobacz, jakie mają zastosowanie i czy warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Zastosowanie świateł LED

Światła ledowe mają niezwykle wiele zastosowań. Przede wszystkim wykorzystywane są w pomieszczeniach jako elementy dekoracyjne, podświetlające fragmenty ścian lub podłóg. Niejednokrotnie wykorzystywane są również przez stolarzy, którzy wykonują meble na zamówienie. Zamontowanie oświetlenia ledowego np. pod szafkami kuchennymi nie tylko uatrakcyjni wygląd wnętrza, ale także nada dodatkowego światła, w chwili kiedy będzie to potrzebne.

Łańcuchy świetlne mogą być dopasowane kolorystycznie do przestrzeni oraz rodzaju zastosowanych już w pomieszczeniu żarówek lub mieć funkcję multikoloru sterowana za pomocą pilota. W takim wypadku możemy dowolnie zmieniać oświetlenie w każdej chwili i dopasowywać je do naszego nastroju, dodatkowo opcja ściemniania i rozjaśniania pozwala ustawić odpowiednie natężenie światła dobranie do sytuacji i potrzeb. Profil LED wpuszczany to nowoczesne zastosowanie pozwalające na maksymalne ukrycie poprowadzonego oświetlenia, tak aby żaden kabel nie był widoczny, a wrażenia estetyczne zachwycały każdego.

Wpuszczane profile LED – czy warto je wykorzystać?

Jednym z głównych czynników, który sprawia, że profil LED wpuszczany w ścianę jest najczęściej wybieraną opcją montażu, to oczywiście walory estetyczne. Dzięki zastosowaniu prowadnicy ledy ozdabiające pomieszczenie nie są widoczne gołym okiem i doskonale komponują się z miejscem ich zamontowania. Dodatkową zaletą profili jest całkowita ochrona ledów.

Dzięki umieszczeniu oświetlenia w specjalnym panelu zminimalizowane jest ryzyko uszkodzenia łańcucha świetlnego przez niechciane uderzenie, zachlapanie lub inne czynniki w postaci osadzającego się kurzu, które mogą wpłynąć na jego wydajność. Ponadto profil LED wpuszczany odprowadza ciepło generowane przez diody, co powoduje, że świecą one znacznie dłużej niż w przypadku narażenia na nadmierne nagrzewanie.

Dopasowanie profili LED do każdego wnętrza

Nie ma znaczenia czy Twoje mieszkanie urządzone jest w stylu nowoczesnym, loftowym, klasycznym, czy skandynawskim. Oświetlenie LED sprawi, że każde wnętrze będzie wyglądać wyjątkowo.

Profil LED wpuszczany został zaprojektowany tak, aby móc go dowolnie umieścić np. montując prowadnice bezpośrednio na ścianie, wpuszczając ją między dwie płyty kartonowo gipsowe. Dostępny w bieli, czerni i stalowym odcieniu szarości można dopasować do kolorystyki ścian lub mebli, a specjalnie przygotowane przesłony w formie klosza, możemy dobrać w wersji mlecznej, mrożonej lub transparentnej dopasowując ich wygląd do naszych upodobań estetycznych.

Niejeden profil LED wpuszczany oferowany jest np. przez oneled.pl. Wybór produktów z tej firmy to gwarancja najwyższej jakości i precyzji w wykonaniu. Szeroki wybór asortymentu sprawi, że bez problemu dobierzesz odpowiednie produkty potrzebne do aranżacji swojej przestrzeni.

Similar Posts