Porady

Firanki obowiązkowym elementem wyposażenia wnętrz

Firanki obowiązkowym elementem wyposażenia wnętrz

Choć jeszcze kilka lat temu próbowały je wyprzeć rolety, dziś nie może ich zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Firany, bo o nich mowa, sprawiają, że pomieszczenie nabiera blasku, a atmosfera w nim panująca staje się przyjemna i domowa. Obecnie producenci zadbali o to, aby każdy, kto urządza swoje mieszkanie, mógł wybierać wśród zróżnicowanych modeli firan jak np. https://www.firantex.pl/pol_m_Firany-319.html. Które z nich cieszą się dziś największą popularnością?

Firanki do każdego pomieszczenia

Firany sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, niemniej jednak inne wybieramy do salonu, a inne do kuchni czy pokoju dziecięcego. W ostatnim czasie bardzo modne stały się długie firany do salonu, które dedykowane są w szczególności oknom balkonowym. Decydują się na nie również właściciele domów, którzy w swoim salonie postawili na duże okna tarasowe. Choć wyglądają one pięknie, powinny zdobić je delikatne firanki, zwłaszcza jeśli nasi sąsiedzi mieszkają blisko. Tymczasem do kuchni najczęściej wybieramy firanki zazdroski. Dzięki nim możemy z jednej strony odgrodzić się od świata zewnętrznego, z drugiej zaś pozostawiają one wolną przestrzeń na kuchennym parapecie, na której możemy postawić rośliny czy innego rodzaju dekoracje. W pokoju dziecięcym najczęściej stawiamy na firany krótkie, dzięki którym ciekawskie maluchy mają swobodny dostęp do okna, a zatem mogą zobaczyć, co dzieje się na dworze.

Niebanalna ozdoba

Myli się ten, kto sądzi, że firana ma za zadanie jedynie odgradzać nas od podwórka czy ulicy. Wręcz przeciwnie – coraz częściej w sklepach możemy spotkać niebanalne firanki, które same w sobie będą stanowiły ozdobę każdego pomieszczenia. Mowa tutaj głównie o modelach, które posiadają atrakcyjne upięcia bądź ciekawe asymetrie. Tego rodzaju firany doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym. Tam bowiem nie ma miejsca na zbędne ozdoby, natomiast przy tego rodzaju nietuzinkowych firanach wystarczy tylko drobna dekoracja (na przykład w postaci doniczki z kwiatami), która uświetni wygląd naszego salonu czy sypialni.

Firany dla każdego

W sklepach możemy nabyć gotowe firany, które projektowane są dla okien o standardowych wymiarach. Niemniej jednak osoby, które postawiły na nieco inne okna w swoim domu, mogą nabyć piękne firany na metry. Dzięki temu mogą one zaoszczędzić sobie pracy (nie trzeba bowiem przycinać firan gotowych), ale również pieniędzy. Firany doskonale sprawdzają się nie tyko w domach, ale również w biurach, do których wnoszą iście domową atmosferę, w której od razu lepiej się pracuje.

Similar Posts