Porady

Jakie meble sprawdzą się w łazience?

Jakie meble sprawdzą się w łazience?

Dobór odpowiednich szafek do łazienki jest bardzo ważny. Meble łazienkowe dopełniają aranżację i zdecydowanie wpływają na funkcjonalność pomieszczenia. Bez względu na metraż, aranżacja łazienki musi być bardzo przemyślana, ponieważ pomieszczenie to pełni wiele różnych funkcji. Meble łazienkowe i lustra powinny być dobrane do wielkości i stylu łazienki. W niektórych aranżacjach doskonale sprawdzą się duże komody z szufladami, a w innych wąskie szafki łazienkowe. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego typu mebli?

Różnorodność mebli łazienkowych we współczesnych aranżacjach

Meble łazienkowe mogą występować w bardzo wielu stylach i rozmiarach. Myśląc o szafkach łazienkowych, w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl szafka podumywalkowa, ale to nie jedyne rozwiązanie, które pasuje do łazienkowych aranżacji. Szafki podumywalkowe są bardzo różne – znajdziesz m.in. modele stojące na podłodze albo zawieszone na ścianie. Taka szafka to doskonałe miejsce do przechowywania najróżniejszych akcesoriów i drobiazgów potrzebnych w łazience.

Duża łazienka daje Ci oczywiście dużo więcej możliwości. Możesz zdecydować się na cały komplet mebli składający się z szafki podumywalkowej i szafki wysokiej, czyli tak zwanego słupka. Niekiedy warto wybrać dużą szafę do zabudowy wnęki, w której znajduje się pralka lub kosz na pranie. Ciekawym rozwiązaniem jest również szafka z długim blatem pod umywalkę, który będzie doskonałym miejscem do odkładania kosmetyków i łazienkowych akcesoriów.

Szafka łazienkowa biała czy kolorowa?

Szafki łazienkowe muszą być dobrane do stylu całej łazienki. Powinny być funkcjonalne i eleganckie, bo tylko wtedy stworzą spójną i atrakcyjną całość. Szeroki asortyment szafek łazienkowych przynosi ogromne możliwości aranżacyjne. Szafka łazienkowa biała sprawdzi się w wielu współczesnych i klasycznych stylizacjach. To bardzo uniwersalny i jednocześnie elegancki kolor. Jasne meble optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego wąska szafka łazienkowa w kolorze białym to doskonała propozycja nawet do małej łazienki.

Jednak nie musisz ograniczać się tylko do takiego rozwiązania. Ogromnym powodzeniem cieszą się również meble łazienkowe w kolorze czarnym, które doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach i łazienkach w stylu glamour. Szafki i meble łazienkowe to elementy aranżacji, które łatwo można wymienić w przypadku chęci zmiany wystroju, dlatego możesz również zdecydować się na bardziej wyraziste kolory, takie jak czerwony, zielony czy niebieski. W łazienkach sprawdzą się również ponadczasowe szafki drewniane.

Wąska szafka łazienkowa do zadań specjalnych

W niewielkich łazienkach doskonale sprawdzą się również regały. Może to być wąski regał łazienkowy z szufladami albo szeroki słupek łazienkowy 60 cm. Wąskie szafki łazienkowe nie zabierają dużo miejsca, a jednocześnie pozwolą Ci przechowywać wszystkie potrzebne drobiazgi i kosmetyki. Mogą być wyposażone w wiele dodatkowych akcesoriów – funkcjonalne szuflady czy wygodny kosz na pranie to tylko niektóre z możliwości. Ten mebel występuje też w wersji wiszącej i może mieć różną głębokość, dlatego z powodzeniem dopasujesz go do wielkości swojej łazienki.

Similar Posts