Porady

Akcesoria do ciasta, które warto mieć

Akcesoria do ciasta, które warto mieć

Pieczenie placków, tortów i słodkości to dla wielu osób nie tylko sposób na urozmaicenie swojej diety, ale też hobby i metoda na relaks. Aby tworzyć wspaniałe wypieki, ważna jest nie tylko pasja czy przepis. Liczą się także narzędzia. Sprawdź, jakie akcesoria warto mieć w swojej kuchni.

Stolnica – przygotuj pyszne ciasto

Każdy wypiek zaczyna się od przygotowania ciasta, które trzeba odpowiednio wyrobić. Aby nie brudzić kuchni, najlepiej posłużyć się stolnicą. Do kompletu powinien być dołączony wałek, dzięki któremu można nadać ciastu odpowiedni rozmiar. Stolnice mogą być silikonowe lub drewniane. Na druga lepiej trzyma się blatu, choć zarazem jest cięższa. Stolnica silikowa jest łatwiejsza do przechowywania, ponieważ można ją składać i zwijać. Oba tworzywa cechują się trwałością, należy jednak pamiętać, że silikon cechuje dodatkowo tolerancja termiczna, co sprawia, że można go stosować w piekarniku i mikrofalówce.

Foremki i formy, czyli ciasto w odpowiednim kształcie

Wypieki mają różne kształty. Jak je uzyskać? Z pomocą przychodzą różne formy. To mogą być tradycyjne prostokątne brytfanki, jak i foremki na brownie czy babeczki. Warto zaopatrzyć się w formę na tartę oraz babę, którą można upiec nie tylko na Wielkanoc. Nie obędzie się również bez foremek na ciasteczka, które mają różne kształty np. serca, gwiazdki czy kwiatka.

Akcesoria do zdobienia ciast

Aby ciasta i ciasteczka apetycznie się prezentowały, dobrze jest je przyozdobić. Zwłaszcza jeśli są one tworzone na specjalną okazję. Przyda się więc zestaw do wykrajania i wygniatania lukry, który pozwala wyczarować apetyczne ozdoby na tort z marcepanu bądź masy cukrowej. Na tortach i ciastach dobrze jest czasem coś napisać – na przykład imię solenizanta czy krótkie „sto lat!”. W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się rękaw silikonowy, w którym umieszcza się krem, pełniący funkcję atramentu. Gratką dla fanów pieczenia są również pędzelki do ciast i ciasteczek, które świetnie nadają się do glazurowania ciast i ciasteczek.

Jak widać, tworzenie ciast i ciasteczek może być jeszcze bardziej ekscytujące za sprawą akcesoriów i narzędzi cukierniczych. Często pozwalają one tworzyć małe, a jednocześnie smaczne dzieła sztuki. Gdzie jednak kupić te pomoce? Można zrobić to drogą internetową. Ciekawą ofertę ma sklep Re Cucina. Wszystkie akcesoria cechują się funkcjonalnością oraz wysoką jakością, a przy okazji niewygórowaną ceną. Foremki, stolnica czy pędzelki do ciast pozwolą stworzyć wypieki, które uczynią każdą uroczystość wyjątkową.

Similar Posts