Porady

Zakładanie firmy budowlanej – aspekty prawne

Zakładanie firmy budowlanej - aspekty prawne

Firmy budowlane zawsze mogą liczyć na duże powodzenie na rynku, niezależnie od jego dynamiki. W związku z tym że założenie firmy budowlanej nie jest trudne można rozpocząć tego typu działalność gospodarczą praktycznie w każdym okresie. Decyzja ta musi być jednak odpowiednio przemyślana i poparta doświadczeniem branżowym

Jak rozpocząć prowadzenie firmy budowlanej?

Firmy budowlane z lubuskiego mogą być założone przez praktycznie każdego. W tym zakresie nie ma żadnych konkretnych wytycznych czy wymagań. Przydatna będzie oczywiście specjalistyczna wiedza czy też doświadczenie budowlane, które pomogą utrzymać firmę. Nikt nie zleci bowiem remontu w firmie, które nie ma odpowiednich kwalifikacji oraz nie zna się na branży budowlanej. Dotyczy to nie tylko zatrudnionych pracowników budowlanych, lecz także przedsiębiorcy, który powinien sprawować pieczę nad całością prac budowlanych prowadzonych przez jego pracowników. Najprostszym rozwiązaniem na założenie firmy budowlanej jest wybór jednoosobowej działalności gospodarczej. Jednak przedsiębiorcy mogą zdecydować się także na spółkę cywilną oraz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Niektóre spośród czynności realizowanych w branży budowlanej wymagają odpowiednich uprawnień, na przykład wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych. Oczywiście posiadając wykształcenie budowlane można ubiegać się o odpowiednie uprawnienia, dzięki którym można będzie wykonywać samodzielnie poszczególne funkcje techniczne. Można także zdecydować się na zatrudnienie pracowników, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Duże firmy budowlane z kujawsko pomorskiego realizują najbardziej zaawansowane usługi budowlane. 

Podstawa do założenia firmy budowlanej

Aby założyć firmę remontowo-budowlaną najpierw należy złożyć wniosek CEIDG w urzędzie miasta lub Urzędzie Gminy. Można to uczynić osobiście, elektronicznie z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego lub listem poleconym. Po wysłaniu dokumentów listem poleconym należy jednak zachować potwierdzenie nadania, aby mieć pewność, że dokumentacja dotarła do urzędu. Następnie należy wybrać usługi zgodnie z numerami PKD. Obejmują one poszczególne roboty budowlane, lecz także wykończeniowe, remontowe. Najczęściej wybierane są te z działu 43 oraz z dzieł 41. Istotna jest także forma opodatkowania, którą wybiera się na podstawie szacowanego przychodu oraz wysokości poniesionych kosztów. Sprawdzone firmy budowlane z dolnośląskiego mogą zatem szybko zdobyć nowych klientów. Niezbędne jest jednak prawidłowe prowadzenie przedsiębiorstwa pod względem księgowym. 

Similar Posts