Porady

Innowacyjne baterie prysznicowe, które dopasowują się do stylu życia domowników

Innowacyjne baterie prysznicowe, które dopasowują się do stylu życia domowników

Trudno wyobrazić sobie wygodną i sprawnie funkcjonującą łazienkę bez doboru odpowiednich baterii prysznicowych. W dużej mierze to one pozwalają na odprężającą kąpiel i na łatwe zadbanie o higienę osobistą. Z tego powodu w ostatnim czasie baterie prysznicowe wyróżniają się coraz ciekawszymi technologiami, które poprawiają komfort codziennego życia i zwiększają bezpieczeństwo domowników, co okazuje się niezwykle ważne w przypadku osób starszych oraz dzieci. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się oferowane przez markę Roca baterie charakteryzujące się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale również takimi rozwiązaniami jak próg zabezpieczenia 38°C, technologia Quick Reaction czy Safetouch. Warto dowiedzieć się, na czym polegają poszczególne usprawnienia i w efekcie zyskać łazienkę cechującą się niezwykłą funkcjonalnością.

Baterie prysznicowe i pojawiające się w nich technologie – co warto o nich wiedzieć?

Wraz z pojawieniem się baterii prysznicowych termostatycznych komfort korzystania z deszczownicy czy natrysków uległ znacznej poprawie. W stosowanych wcześniej bateriach wiele osób miewało problemy z ustawieniem odpowiedniej temperatury wody, która w trakcie kąpieli niekiedy samoistnie ulegała zmianie i stawała się zbyt niska lub za wysoka. Mimo że na pozór nie wydaje się to sporym utrudnieniem, w rzeczywistości stanowiło duży dyskomfort przede wszystkim dla dzieci oraz osób starszych, których skóra jest szczególnie wrażliwa na nagłe zmiany temperatury. Z tego powodu pojawiające się w produktach Roca baterie prysznicowe termostatyczne, dostępne między innymi w kolekcjach Insignia, Loft oraz T-1000 lub T-500, pozwalają w łatwy sposób utrzymać przyjemną dla ciała temperaturę wody, która nie zmienia się bez naszej ingerencji.

Oprócz tego warto wspomnieć o takich technologiach jak Quick Reaction oraz Safetouch. Pierwsza z nich wyróżnia się szybką reakcją na wprowadzone przez nas zmiany w temperaturze wody, dzięki czemu podczas kąpieli nie musimy czekać na uzyskanie odpowiednio chłodnego lub ciepłego natrysku. Wówczas zmiana temperatury trwa zaledwie kilka sekund, a sama technologia Quick Reaction występuje w takich kolekcjach Roca jak wspomniana wcześniej Insignia, T-1000 lub T-500 oraz Loft. Ponadto w przypadku kolekcji T-1000, T-500 i Loft można również skorzystać z zabezpieczenia Safetouch, które skutecznie chroni przed zbytnim nagrzewaniem się powłoki baterii prysznicowych. 

O czym należy pamiętać podczas poszukiwań idealnej baterii prysznicowej?

Decydując się na nowoczesne baterie prysznicowe, warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na zastosowane w nich technologie, ale również na wytrzymałość i wysoką jakość wykonania. Pojawiające się w ofercie marki Roca produkty wyróżniają się trwałymi materiałami, które okazują się łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Warto wspomnieć, że potwierdzeniem ich starannego wykonania jest gwarancja producenta, która może trwać nawet 10 lat w przypadku głowicy baterii, 5 lat w przypadku jakości powierzchni chromowanych i niklowanych oraz 2 lata dla pozostałych typów baterii czy różnego rodzaju akcesoriów w postaci wężyków przyłączeniowych, uchwytów, przełączników, słuchawek i drążków. Dzięki temu klienci zyskują pewność, że baterie prysznicowe będą działały bez żadnych komplikacji i staną się inwestycją na bardzo długi czas. Ponadto na uwagę zasługują piękne wykończenia baterii, które dodają łazienkom charakteru i stanowią ciekawy element kontrastowy całego wystroju. Spośród nich szczególnym uznaniem cieszą się wykończenia takie jak różowe złoto (Rose Gold) czy czerń (Titanium Black) z powłoką Everlux®, która jest twardsza, mocniejsza, odporniejsza na zarysowania i uderzenia. 

Similar Posts