Nieruchomości

Jak kupić apartamenty w Hiszpanii

Jak kupić apartamenty w Hiszpanii

Czy marzysz o tym, aby kupić apartamenty w Hiszpanii? Może planujesz wyjechać na stałe do Hiszpanii lub chcesz wynajmować je w czasie swojej nieobecności? Dlatego zastanawiasz się nad tym, jak powinieneś się zabrać za załatwienie formalności? Skorzystaj z naszego poradnika i dowiedz się tego, od czego powinieneś zacząć, aby kupić nieruchomości w Hiszpanii tanio i bezpiecznie.

Kto możesz kupić apartamenty w Hiszpanii?

Na kupno lokalu bądź obiektu użytkowego w Hiszpanii może zdecydować się każdy,  kto jest obywatelem Unii Europejskiej. Dlatego, że w 2004 roku zmieniły się przepisy dotyczące możliwości inwestowania w nieruchomości w tym kraju. Proces zakupu budynku, jak i finansowania inwestycji przebiega szybko. Dzięki temu możesz kupić nieruchomość, wystarczy, że wybierzesz region, w którym ma się znajdować. Do najczęściej wybieranych należą: Alicante na Costa Blanca.

Czy powinieneś skorzystać z pomocy agenta nieruchomości w Hiszpanii?

Jeśli zdecydujesz się na wybranie domu i kupienie go, będąc jeszcze w Polsce. Może okazać się, że nie będzie spełniał Twoich oczekiwań. Poza tym załatwienie wszystkich formalności samodzielne może sprawić Ci trudności. Zdecydowanie łatwiejsze będzie dla Ciebie kupienie nieruchomości w Warszawie, jeśli skorzystasz z usług, które świadczy agent nieruchomości. Dlatego, że zna doskonale przepisy, które obowiązują w tym kraju. Ma też w ofercie więcej niż jeden obiekt. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić i porównać kilka lokali.

Od czego powinieneś rozpocząć formalności  związane z kupnem nieruchomości?

Podobnie jak w Polsce, również w Hiszpanii konieczne jest wpłacenie zadatku w wysokości od 3 tysięcy euro do 6 tysięcy euro oraz podpisanie umowy wstępnej. Dzięki temu Ty będziesz miał pewność co do tego, że nieruchomość jest zarezerwowana przez Ciebie, natomiast sprzedawca nikomu nie może je sprzedać. Jeśli okaże się, że zrezygnował z Twojej oferty kupienia nieruchomości, jest zobowiązany do tego, aby zwrócić Ci pieniądze, które wpłaciłeś na poczet umowy wstępnej. Sprawdź także: https://luksusowenieruchomoscihiszpania.pl/.

Jakie dokumenty są wymagane podczas dokonywania transakcji?

Kupując nieruchomość jesteś zobowiązany do tego, aby:

  • Okazać dokument potwierdzający Twoją tożsamość, może to być dowód osobisty bądź paszport;
  • Przedstawić numer Nie, czyli Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca. Ten numer jest nadawany na posterunku policji. Jeśli chcesz go otrzymać, musisz umówić się online na platformę. Możesz czekać na wizytę na do dwóch miesięcy, dlatego warto zabrać się za to ze sporym wyprzedzeniem;
  • Otworzyć konto bankowe na terenie Hiszpanii.

Similar Posts