Porady

Czy warto wybrać stelaż podtynkowy?

Czy warto wybrać stelaż podtynkowy?

Wybór odpowiedniego stelażu do WC ma duże znaczenie nie tylko dla komfortu domowników, ale również dla uzyskania oczekiwanego efektu związanego z urządzeniem wnętrza. Warto więc poznać zalety różnych rozwiązań, aby można było wybrać takie, które najlepiej sprawdzi się w danym miejscu. Pamiętaj, że odpowiednio urządzona łazienka powinna być zarówno praktyczna, jak i estetyczna. Może się to wydawać mało istotne, ale jeżeli na samym początku nie zadbasz o dobry stelaż WC i inne szczegóły, to prędzej czy później będziesz zastanawiał się nad remontem, co zabierze wiele czasu i narazi cię na koszty.

  1. Dlaczego warto wybierać stelaże podtynkowe?
  2. Jaki stelaż wc podtynkowy jest najlepszy?
  3. Stelaż podtynkowy WC do nowoczesnej łazienki
  4. Czym poszczególne modele różnią się?

Jeżeli natomiast od razu dopasujesz wszystkie akcesoria uzupełniające i wybierzesz dodatkowe wyposażenie do łazienki, które będzie pasowało do tego, co oferuje stelaż podtynkowy wc, zyskasz spokój na długi czas. Nowoczesna toaleta, w której zastosowane będą takie rozwiązania, jak możliwość korzystania z systemu spłukiwania zabudowanego, na pewno przez wiele lat nie wyjdzie z mody. Jeżeli natomiast zastanawiasz się, czym różnią się poszczególne modele stelaży, poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

Dlaczego warto wybierać stelaże podtynkowe?

Jedyną wadą, z jaką wiąże się wybór stelaża podtynkowego, jest to, że jego prawidłowy montaż jest bardziej skomplikowane. Warto jednak zdecydować się na takie rozwiązanie, szczególnie że można skorzystać z gotowych zestawów podtynkowych, które mają wszystko, co jest potrzebne, aby można było wymienić spłuczkę. Powierzając natomiast cały proces fachowcowi, zyskasz pewność, że wykona on sprawny montaż systemu spłukiwania. Stelaże tego typu znacznie ułatwiają utrzymanie całego pomieszczenia w czystości, bo tak naprawdę nie trzeba później przejmować się tym, że każdy element montażowy należy wyczyścić podczas sprzątania. Jeżeli wszystko zostanie ładnie zabudowane, to raz na jakiś czas wystarczy po prostu przetrzeć kafelki wykorzystane do zabudowy lekkiej. Takie rozwiązanie docenią również osoby, które cenią sobie minimalistyczny styl. Projektanci, którzy odpowiadają za proces tworzenia systemów sanitarnych, zawsze starają się ukryć wszystko w stelażu. Na zewnątrz zostaje więc jedynie to, co jest niezbędne: przyciski toalety. Najczęściej stosowane są warianty z dwoma przyciskami. Pierwszy z nich odpowiada za spuszczenie większej ilości wody, a drugi za niewielką. Ułatwia to dopasowanie ilości wody do potrzeb użytkownika, a jednocześnie pozwala obniżyć koszty.  

Jaki stelaż wc podtynkowy jest najlepszy?

Jeżeli w pomieszczeniu występują ograniczenia związane brakiem miejsca, stelaż z tej serii może wydawać się nie na najlepszym rozwiązaniem, bo część miejsca trzeba będzie przeznaczyć na zabudowę. Na szczęście szeroki wybór produktów sprawia, że można przebierać w ofertach miski wiszącej i wielu innych rozwiązań. Dodatkowo po zastosowaniu zabudowy ciężkiej można wykorzystać górną część stelaża jako dodatkową półkę. Z tego powodu takie rozwiązanie można wykorzystać praktycznie również w przypadku małych wnętrz. Podczas montażu trzeba tylko zadbać o to, aby spłuczka znajdowała się na odpowiedniej wysokości, co ułatwi późniejsze korzystanie. To samo dotyczy muszli, która nie może znajdować się za nisko, ani za wysoko. W każdej aranżacji można co prawda eksperymentować z układem, jednak wysokość muszli warto dopasować do obowiązujących standardów. W wyborze idealnego stelaża pomocne mogą okazać się opinie innych klientów, szczególnie że możliwości doboru są obecnie bardzo zróżnicowane i do twojej dyspozycji jest ogromna liczba modeli. Najlepszy stelaż podtynkowy zawsze znajdziesz na https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/wc/stelaze-podtynkowe.html, więc warto zacząć od zapoznania się z dostępnymi tu modelami. Możliwość łatwego porównania produktów sprawia, że szybko wyszukasz takie stelaże, które będziesz mógł powiesić na ścianie swojego wc. Nawet jeżeli pomieszczenie ma taki układ, że toaleta znajduje się w widocznym miejscu, to wariant podtynkowy pozwoli uzyskać najwyższy poziom estetyki.   

Stelaż podtynkowy WC do nowoczesnej łazienki

Istotną zaletą jest również to, że w przypadku takich stelaży muszla nie dotyka podłogi. Dzięki temu można uzyskać świetny efekt wizualny, a przy okazji dzięki tej zabudowie łatwiej można później sprzątać podłogę. Dlatego też, jeżeli ktoś ceni sobie idealną czystość w łazience, zdecydowanie powinien rozważyć zakup tego typu spłuczki, zwłaszcza że jeżeli dobierze się później eleganckie płytki, to można uzyskać dowolny efekt wykończenia. Tym samym stelaż, który oferuje Castorama, pasuje zarówno do nowoczesnych łazienek, jak i klasycznych pomieszczeń. We wszystkich tych łazienkach możesz zastosować stelaż podtynkowy, zwłaszcza że wybierając model z najwyższą jakością wykonania, będziesz miał pewność, że są to produkty, których działanie będzie bezproblemowe.

Czym poszczególne modele różnią się? 

Marka Cersanit to sprawdzony wybór, ale w ofercie wspomnianego sklepu znajdziesz również inne wysokiej jakości stelaże. Różnią się one często sposobem montażu, na co warto zwrócić uwagę, aby później nie trzeba było wstrzymywać prac wykończeniowych.

Similar Posts