Nieruchomości

Zakup czy wynajem – co wybrać w Gdańsku?

Zakup czy wynajem – co wybrać w Gdańsku?

Gdańsk to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Z całą pewnością każdy, kto chociaż raz miał przyjemność je odwiedzić, poczuł, że warto tam wrócić – może nawet zamieszkać. Miasto przyciąga swoim położeniem nad Bałtykiem, ale również pięknem architektury i ogromem możliwości spędzania wolnego czasu, czy realizowania się zawodowo. O tym, czy warto kupić, czy wynająć mieszkanie w Gdańsku, piszemy poniżej.

Gdańsk – lider Trójmiasta

Każdego roku polskie morze, zwłaszcza Gdańsk – przyciąga ogromne rzesze turystów, którzy chcą cieszyć się nie tylko urokami pięknej plaży, ale również atrakcjami, jakie niesie ze sobą pobyt w tym bogatym w niezwykłe perełki architektury i sztuki mieście. Takie warunki niosą za sobą odpowiednio wysokie ceny nieruchomości. W mieście zauważyć można społeczność międzynarodową, gdyż rozwój Gdańska, które swoim standardem może śmiało konkurować z innymi, europejskimi metropoliami, zachęca do inwestowania i zakupu nieruchomości w tym mieście. Deweloperzy w Gdańsku chętnie podejmują się wprowadzania na rynek nowych inwestycji i mieszkań, dla coraz bardziej wymagających klientów. Oczywiście w ślad za tym idą odpowiednio wysokie ceny.

Zakup mieszkania w Gdańsku

Rynek mieszkaniowy w Gdańsku jest bardzo atrakcyjny, ale ma też swoją cenę. Na pewno dla inwestorów, którzy traktują nieruchomość jako względnie bezpieczną lokatę kapitału i możliwość przychodu np. z najmu, który jest tutaj bardzo popularny, Gdańsk jest odpowiednim miejscem, gdzie warto inwestować w nieruchomości. Miliony turystów, którzy chętnie korzystają z najmu krótkoterminowego, czy osoby, które pojawiają się w mieście w charakterze biznesowym – oczekują wysokiej jakości za cenę, którą muszą zapłacić za swój pobyt.

Dlatego deweloperzy w Gdańsku, projektując nowe osiedla i apartamentowce, biorą pod uwagę potrzeby dzisiejszego klienta, który kupuje mieszkanie z przeznaczeniem inwestycyjnym. Ale nadal jest równie duża potrzeba mieszkań z przeznaczeniem do zamieszkania własnego. Gdańsk coraz bardziej się rozrasta, o czym świadczą intensywnie rosnące, zupełnie nowe dzielnice i całe osiedla, powstające na obrzeżach miasta. Z uwagi na dobrą komunikację, ludzie chętnie poszukują mieszkania w Gdańsku, pomimo wysokich cen zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Chcąc związać się z Trójmiastem na dłużej, decydują się na zakup mieszkania w Gdańsku.

Najem mieszkania w Gdańsku

Wspomniana już wyżej potrzeba mieszkań na wynajem krótkoterminowy, stawia dziś Gdańsk w pozycji miasta, do którego warto wpaść na chwilę – turystycznie i biznesowo. A za taką możliwość w Gdańsku trzeba słono zapłacić. Dlatego inwestorzy, kupując mieszkania od deweloperów wiedzą, że to bardzo dochodowy biznes.

Jeśli szukamy mieszkania na wynajem na dłużej, trzeba liczyć się z tym, że dość trudno jest znaleźć nieruchomość, która za relatywnie niską cenę będzie za sobą niosła wysoką jakość. Niestety, za przyzwoite mieszkanie, ładnie wykończone i nowocześnie wyposażone, w mieście takim jak Gdańsk trzeba będzie zapłacić więcej, niż za porównywalne warunki w Łodzi czy w Toruniu.

Dlatego decyzję o tym czy kupić, czy też wynająć mieszkanie w Gdańsku, trzeba podjąć po dokładnej analizie potrzeb, oczekiwań i możliwości.

Similar Posts