Dom i Ogród

Co do ogrodu oprócz zieleni? Basen, plac zabaw, altana… Co jeszcze?

Co do ogrodu oprócz zieleni? Basen, plac zabaw, altana... Co jeszcze?

Przydomowy ogród to nie tylko kwiaty i owoce. Warto zaprojektować go tak, aby czuć się tam naprawdę komfortowo o każdej porze roku. Basen, altana czy strefa dla dzieci to tylko część rzeczy, które mogą się tam znaleźć. Sprawdź, nasze propozycje i stwórz ogród swoich marzeń. 

Jak zaprojektować ogród? Co oprócz zieleni?

Idealny ogród to ten pełen kwiatów i drzew owocowych. Jednak przydomowy ogródek powinien być także miejscem odpoczynku, dlatego projektując go, warto pomyśleć o strefie relaksu, a także kąciku dla dzieci na świeżym powietrzu. Skąd brać inspiracje? W co jeszcze warto zainwestować oprócz kwiatów i grządek warzywnych? O ogrodzie czytaj na dekoratordomu.pl/kategoria/ogrod-taras-balkon, znajdziesz tam wiele praktycznych rozwiązań, które sprawią, że to miejsce będzie jeszcze bardziej funkcjonalne. Nie zapomnij także o wcześniejszym zaprojektowaniu całej przestrzeni, tak, abyś później mógł bez problemu zrealizować swoje plany.

Strefa relaksu w ogrodzie

Bez względu na to czy masz duży ogród, czy mały przydomowy ogródek, twoja strefa relaksu powinna być osłonięta od wiatru i hałasu, a także wścibskich sąsiadów. W przeciwnym razie nigdy nie będziesz się tam czuć w pełni komfortowo. A co powinno się znaleźć w takiej wypoczynkowej strefie? Na pewno jakieś meble ogrodowe, jak krzesła czy leżaki, na których będziesz mógł przysiąść z książką lub się poopalać. Warto zadbać również o mały stolik kawowy, lub nieco większy, jeśli chcesz, aby strefa relaksu pełniła również rolę miejsca spotkań. W tym miejscu sprawdzą się także wszelkie huśtawki ogrodowe. Zarówno te duże, na których zmieszczą się 3-4 osoby, jak i wiszący fotel bujany czy hamak brazylijski.

Altana ogrodowa

W ogródku sprawdzi się również altana – większa lub mniejsza w zależności od twoich preferencji. To dobry pomysł dla osób, które nie dysponują tarasem w ogrodzie. Zadaszona altanka sprawdzi się nie tylko latem, ale również wiosną i jesienią, podczas deszczowych dni. Z kolei zimą może służyć do przechowywania w niej różnych akcesoriów i sprzętów. Duża altana będzie świetnym miejscem do organizacji letnich spotkań ze znajomymi i rodziną. Może również pełnić rolę ogrodu zimowego.

Plac zabaw w ogrodzie

Rodzice z pewnością będą chcieli zagospodarować ogród z myślą o dzieciach. Dlatego i dla nich mamy kilka propozycji. W takim ogródku przede wszystkim powinien się znaleźć mini plac zabaw (można kupić gotowy lub zbudować go samemu). A w co powinien być wyposażony plac zabaw w przydomowym ogródku? Na pewno w piaskownice, przynajmniej jedną zjeżdżalnię i domek dla dzieci, warto również pomyśleć o różnych drabinkach, karuzelach i trampolinach.

Dobrym pomysłem będzie również basen ogrodowy, który można kupić w prawie każdym markecie budowlanym. Wybierając basen, warto postawić na ten nieco większy, w którym w upalne dni będą mogły schłodzić się nie tylko dzieci, ale również rodzice.

Similar Posts