Porady

Jaka komoda do przedpokoju?

Jaka komoda do przedpokoju?

Przedpokój pełni rolę swoistej wizytówki każdego domu lub mieszkania, ponieważ to właśnie do niego wchodzą goście bezpośrednio po otwarciu drzwi wejściowych. Dlatego musi prezentować się wystarczająco estetycznie i być wyposażony w kilka praktycznych rozwiązań. Pożądanym elementem jest w szczególności komoda do przedpokoju, czyli mebel skrzyniowy o różnorakim przeznaczeniu.

Materiał wykonania i rozmiar jako kluczowe aspekty

Komoda to konstrukcja doskonale łącząca w sobie atrakcyjny design z walorami użytkowymi. Składa się z gładkiego blatu, pojemnego wnętrza wyposażonego w szuflady oraz solidnych nóżek. Może służyć zarówno do przechowywania ubrań czy drobnych bibelotów, jak i do eksponowania wszelkiego rodzaju dekoracji (np. figurek, zdjęć rodzinnych prawionych w ramki, kwiatów doniczkowych). Przy wyborze konkretnego egzemplarza należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wyprodukowany. Ze względu na ponadprzeciętną wytrzymałość i jednocześnie elegancki wygląd godna polecenia jest drewniana komoda do przedpokoju – dębowa, orzechowa, sosnowa, modrzewiowa bądź hebanowa. Tańszą alternatywę stanowią wersje z płyt MDF i płyt wiórowych. Drugi niezwykle istotny czynnik to rozmiar mebla, który musi być dostosowany do metrażu i kształtu danego pomieszczenia. Przeciętna wysokość wynosi od 60 do 90 cm, natomiast szerokość od 100 do 150 cm.

Funkcjonalność powinna iść w parze z ciekawą stylistyką

W przypadku komody ogromne znaczenie ma z pewnością duża liczba szuflad i półek – zwłaszcza jeśli zamierzamy w niej gromadzić liczne elementy garderoby, buty i inne przedmioty. Przydadzą się również dodatkowe udogodnienia uprzyjemniające codzienną eksploatację. Mowa tutaj choćby o wygodnym siedzisku (nieocenionym przy zakładaniu obuwia), lustrze zachodzącym na ścianę, mechanizmie pełnego wysuwu (ułatwia swobodny dostęp do całej zawartości), haczykach zlokalizowanych po bokach, oświetleniu LED czy odkrytej półeczce przeznaczonej do odkładania kluczy, rękawiczek, dokumentów itp. Kolejną ważną kwestią jest stylistyka mebla. W przedpokoju zaaranżowanym rustykalnie lub po skandynawsku najlepiej sprawdzi się minimalistyczna konstrukcja z naturalnego drewna, pozbawiona zbędnych ozdobników. Z kolei do wnętrza industrialnego warto wstawić masywny model udekorowany metalowymi akcentami.

Nie zapomnijmy o weryfikacji ceny

Komoda do przedpokoju występuje w zróżnicowanej palecie kolorystycznej. Za najbardziej klasyczne uznawane są oczywiście egzemplarze utrzymane w odcieniach brązu, bieli, czerni, szarości oraz beżu. Osoby pragnące wprowadzić do pomieszczenia odrobinę ożywienia mogą natomiast postawić na wersje bordowe, granatowe, ciemnozielone, a nawet łososiowe. Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji. Na koniec należy jeszcze sprawdzić, ile dokładnie kosztuje dana konstrukcja, tak aby mieściła się w zaplanowanym budżecie. Najtańsze komody znajdziemy na rynku już w cenie 150-200 zł, ale rozsądniejszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w model ze średniej półki (kwota między 300 a 1000 złotych), gwarantujący większą trwałość i funkcjonalność. 

Similar Posts