Dom i Ogród

Instalacja fotowoltaiczna – funkcjonalność, ekonomiczność i ekologiczność

Instalacja fotowoltaiczna – funkcjonalność, ekonomiczność i ekologiczność

 

Instalacje fotowoltaiczne to jedno z co raz bardziej popularnych źródeł energii elektrycznej, które są przyjazne środowisku. Ich cechą jest również odnawialność. Słońce, które produkuje energię elektryczną wkońcu w najbliższym czasie się „nieskończy”. Ta energia elektryczna jest wyłapywana przez moduły fotokrystaliczne, która przy użyciu specjalnego inwertera przekształcana jest w energię elektryczną potrzebną nam do zasilenia podstawowych urządzeń elektrycznych.

 

Ekologia

 

Fotowoltaikato ekologiczne źródło energii. Jej instalacja jest przyjazna środowisku, trwa krótko i nie jest uciążliwa dla najbliższego otoczenia. Instalacja fotowoltaiczna w czasie jej działania nie powoduje emituje też szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń, dzięki czemu uważana jest za proekologiczną, a korzystając z niej przyczyniamy się do zmniejszenie negatywnych skutków globalnego ocieplenia (upały, ulewne deszcze, gwałtowane wiatry, nawałnice)

 

Funkcjonalność i uniwersalność

 

Instalacje fotowoltaiczne można zamontować zarówno na dachu domku jednorodzinnego jak i do obsługi dużej hali produkcyjnej. Są one więć wyjątkowo funkcjonalne. Wystarczy dobrać odpowiednią ilość paneli i odpowiednią moc inwertera aby wyprodukować odpowiadającą naszym potrzebom energię elektryczną, Każdą instalacje PV można też rozbudować. O funkcjonalności fotowoltaiki świadczy również fakt, iż są one bezobsługowe i cechują się długożywotnością. Instalacje fotowoltaiczną możemy zamontować na każdej powierzchni. Zazwyczaj montuje się je na dachach, ale możliwe jest ich zamontowanie na gruncie, a nawet na wodzie, co również świadczy o ich funkcjonalności.

 

 

 

Ekonomia i oszczędność na długie lata

 

Instalacja fotowoltaiczna jest również ekonomiczną inwestycją. W obecnej chwili istnieje wiele źródeł finansowania pochodzących z programów operacyjnych z Unii Europejskiej jak i niskooprocentowanych pożyczek. To wszystko sprawia, że sam zakup i montaż paneli fotowoltaicznych nie jest drogi, a koszt ten zwraca się po paru latach. Po tym czasie możemy cieszyć się darmowym prądem prosto ze słońca. Dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje odpowiednią ilość energii elektrycznej, a jej nadwyżkę można odsprzedać do zakładu energetycznego i odebrać zimą. To również świadczy o tym, że panele są ekonomiczne. Jednorazowy koszt paneli jest dosyć wysoki, ale trzeba pamiętać o tym, że cala fotowoltaika to inwestycja w darmowy prąd na długie lata – większość producentów oferuje 25-letnią gwaranację na poszczególne elementy instalacji PV.

 

Similar Posts