Nieruchomości

Czy warto mieszkać w Skotnikach?

Czy warto mieszkać w Skotnikach?

Skotniki to jedna z dzielnic Krakowa, które rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Cieszy się sporą popularnością wśród poszukujących własnego miejsca na ziemi, ale mimo intensywnego rozwoju nadal pozostaje zielona i spokojniejsza niż inne rejony Krakowa. Zobacz, dlaczego warto zamieszkać w Skotnikach.

Kameralna zabudowa

Skotniki, jako była podkrakowska wieś, mimo rozwoju nadal zachowują dawny klimat. Nie ma tutaj dużych bloków mieszkalnych, co sprzyja wrażeniu sielskości i spokoju. Dzięki temu, że w zabudowie zdecydowanie dominują domy, Skotniki są chętnie wybierane jako miejsce do zamieszkania przez osoby szukające spokoju i ciszy kojarzącej się z mieszkaniem na wsi, ale jednocześnie nie chcące rezygnować z wygód mieszkania w mieście. To często wybierana alternatywa dla domu pod miastem.

Dobry dojazd w różne rejony Krakowa

Skotniki są jedną z dzielnic najbardziej wysuniętych na zachód, co gwarantuje szybki dojazd do węzła autostrady A4, którą można dostać się w łatwy sposób nie tylko do innych rejonów Krakowa, ale również szybko wyskoczyć do Zakopanego, ruszyć w kierunku Rzeszowa czy Katowic. Osoby preferujące podróżowanie komunikacją miejską również mają w czym wybierać, gdyż wybudowana kilka lat temu pętla tramwajowo-autobusowa Czerwone Maki daje szeroki wybór możliwości w przypadku transportu publicznego.

Świetna infrastruktura

Skotniki mają za sobą kilkuwiekową historię, dlatego nie dziwi fakt, że na tym obszarze znajduje się bogata infrastruktura ułatwiająca codzienne życie. Znajdziemy tutaj sklepy, szkołę, przedszkole, punkty usługowe, ale również dom kultury czy centrum rekreacyjno-sportowe. Dzięki temu większość codziennych potrzeb można zaspokoić na miejscu, co znacząco podnosi komfort życia i oszczędza czas.

Dużo terenów zielonych

Tereny zielone w bliskim sąsiedztwie miejsca zamieszkania to coraz większy luksus. Mieszkając w Skotnikach, można z niego korzystać do woli, gdyż oprócz kawałka ogródka przed domem można korzystać z Uroczyska Skotniki. To fragment Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, na którym znajdują się zarówno tereny leśne, jak i łąki. Na terenie Uroczyska znajduje się również jeden z fortów miejskich oraz tama bobrowa, którą docenią szczególnie dzieci. Można tam spacerować do woli i cieszyć się obcowaniem z dziką przyrodą dosłownie kilka kroków od domu.

Szeroki wybór możliwości mieszkania

Rozważając zamieszkanie w Skotnikach, warto zauważyć, że można tutaj kupić bardzo różne domy. Skotniki zabudowują się zarówno domami jednorodzinnymi, jak i szeregówkami i bliźniakami. Warto zwrócić szczególną uwagę na te ostatnie, gdyż to często rozsądne rozwiązanie, w sytuacji, gdy chcemy mieć kawałek zieleni obok domu, ale jednak nie tak duży jak przy domu jednorodzinnym, bo wiemy, że nie mamy czasu na pielęgnację aż tak dużego trawnika. To również lepsze rozwiązanie od zabudowy szeregowej, bo mamy sąsiada za ścianą tylko z jednej strony, co znacząco podnosi komfort zamieszkania.

Similar Posts