Dom i Ogród

Promienniki podczerwieni – tani i prosty sposób na ciepło

Promienniki podczerwieni - tani i prosty sposób na ciepło

Promienniki elektryczne stają się coraz bardziej poszukiwane. Swą rosnąca popularność zawdzięczają przede wszystkim uniwersalności zastosowania, łatwości montażu i prostocie obsługi. Ciepło przez nie wytwarzane nie jest również drogie.

Takie urządzenia doskonale sprawdzają się o każdej porze roku i w wielu sytuacjach. W zimniejsze wiosenne lub letnie wieczory ogrzeją gości w przydomowym ogrodzie lub na tarasie. Jesienią i zimą doskonale sprawdzą się w typowo domowych warunkach. Doskonale nadają się do „ocieplenia atmosfery” na zewnątrz pubów lub lokali, proponujących swym klientom miejsca pod namiotowym dachem, ale na tak zwanym świeżym powietrzu. Na pewno zapewnią także komfort termiczny uczestnikom spotkań plenerowych. Dużych i małym, ponieważ ilość ciepła generowanego przez promienniki zależy wyłącznie od mocy i liczby użytych urządzeń. A ta jest praktycznie nieograniczona, gdy tylko w jakimś miejscu istnieje dostęp do energii elektrycznej. ponieważ wystarczy podłączyć je do gniazdka.

Dostępne obecnie na rynku promienniki podczerwieni można zamontować na wiele sposobów i umieszczać je praktycznie w każdym miejscu. Są bardzo proste w użytkowaniu. Aby długo i bezawaryjnie funkcjonowały wystarczy stosować się do instrukcji obsługi. Nie potrzebują skomplikowanej konserwacji i drogich przeglądów, tak jak na przykład gazowe urządzenia grzewcze. Dzięki temu, że nie mają płomienia z otwartym ogniem, promienniki mogą pracować na wolnym powietrzu, nawet, gdy wieje tam silny wiatr. Ocieplą też zamknięte pomieszczenia, w których dochodzi do przeciągów.

Inną zaletą tych urządzeń jest to, że nie muszą się nagrzewać. Praktycznie od razu po włączeniu wytwarzają ciepło odpowiednie do swojej mocy. Poza tym – co ważne – nie ogrzewają powietrza wokół siebie, tylko ludzi lub obiekty znajdujące się w ich pobliżu. Trzeba też pamiętać, że działają kierunkowo.

Mitem jest natomiast to, że są drogie w użytkowaniu. Koszt godziny funkcjonowania takiego urządzenia o mocy 1400 W, przy dzisiejszych cenach prądu, na pewno nie przekroczy, 1,5 zł. A może ogrzać powierzchnię, na której zasiądzie przy stole 12 osób.

TeoTerm – promienniki do Twojego domu.

Similar Posts