Dom i Ogród

Profile stalowe – wykorzystanie w budownictwie

Profile stalowe – wykorzystanie w budownictwie

Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych to jeden z najprostszych i najpraktyczniejszych rozwiązań w budownictwie. Dzięki nim można wykonać ścianki działowe, okładziny ścienne, sufity podwieszane czy wyspy. Doskonale kamuflują mało atrakcyjne miejsca i mogą służyć także jako materiał do tworzenia wnęk. Jednak aby taka konstrukcja była stabilna i wytrzymała, potrzebny jest montaż odpowiednio dopasowanych profili stalowych do suchej zabudowy.

Profile stalowe – co trzeba wiedzieć?

Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, profile stalowe są bardzo trwałe, a przy tym wyjątkowo lekkie. Charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną, co także wpływa na ich atrakcyjność. Posiadają wysokie parametry akustyczne, dzięki temu skutecznie tłumią hałasy dochodzące z zewnątrz. Ich główną cechą jest duża sztywność, a to sprawia, że są wysoce odporne na uderzenia oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Wybierając odpowiednie profile stalowe warto sięgać po sprawdzone materiały i tylko od renomowanych producentów. Jak wiadomo certyfikowany producent profili stalowych zagwarantuje nam produkty o najwyższej jakości i wykonane z niezwykłą precyzją. Ważne jest, aby wszystko ze sobą idealnie współgrało i dokładnie pasowało do całości konstrukcji. Należy jasno określić – czego oczekujemy i co nas konkretnie interesuje? Udając się do sprawdzonych punktów sprzedaży, możemy być pewni, że dobiorą dla nas idealny rodzaj i rozwiązanie.

Jakie są korzyści stosowania profili stalowych?

Profile stalowe wykorzystuje się do montażu sufitów podwieszanych, gdzie służą jako szkielet całej konstrukcji. Można ich użyć również do wykonywania ścian działowych, wzmocnienia bram czy okien. Są chętnie wybierane ze względu na swoją lekkość i możliwość zastosowania nawet przy nietypowych formach i kształtach.

Główne korzyści stosowania profili stalowych to:

 • wysoka jakość,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • lekkość materiału,
 • dowolny kształt i forma,
 • dobre parametry termoizolacyjne,
 • wysokie parametry ognioochronne i akustyczne,
 • konkurencyjna cena.

Profile stalowe – czym się kierować przy wyborze?

Obecnie wybór profili na rynku jest duży, ponieważ posiadają one inne parametry jakościowe i różnią się wieloma czynnikami. Różnice pomiędzy profilem słabej jakości a wysokiej są znaczące, dlatego nie warto na ich oszczędzać. Są one tak zaprojektowane i wykonane, aby zagwarantować pełną stabilność suchej zabudowy, przy jednoczesnym łatwym sposobie montażu. Decydując się na wybór elementów odpowiadających danym wymogom i naszym oczekiwaniom, warto poznać ich cechy, rodzaje i występujące różnice. Dobór profili zależy w dużym stopniu od:

 • przekroju,
 • wysokości,
 • grubości,
 • rodzaju użytej blachy.

Nie można wybierać materiałów i producentów zbyt pochopnie, ponieważ może to źle wpłynąć na przebieg prac. Bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z projektem, aby wiedzieć, jakie elementy są w nim zaznaczone i które trzeba zakupić. Odpowiednia wiedza i zgodność co do produktów, pozwoli na prawidłowy montaż i dzięki temu unikniemy powstawania błędów w tworzeniu całej konstrukcji.

Więcej na stronie: https://envun.pl/.

Similar Posts