Nieruchomości

Czy zakup domu w Hiszpanii za pośrednictwem agencji jest opłacalny?

Czy zakup domu w Hiszpanii za pośrednictwem agencji jest opłacalny?

Zakup własnego mieszkania, domu lub apartamentu w Hiszpanii to marzenie wielu osób. Okazuje się, że problemem w wielu przypadkach nie jest brak środków finansowych, a nieznajomość języka czy przepisów hiszpańskiego prawa. Każdy zainteresowany zakupem nieruchomości może jednak skorzystać z usług agencji pośredniczącej. Pozostaje pytanie, czy warto?

Szeroka oferta domów i mieszkań

Na początek warto się zastanowić, gdzie w ogóle szukać nieruchomości w Hiszpanii? Oczywiście, możemy korzystać z różnego rodzaju portali ogłoszeniowych, jednak do tego potrzebna jest znajomość języka, a często wręcz slangu – Hiszpanie mają bowiem tendencję do mówienia i opisywania czegoś skrótami. Tymczasem domy na sprzedaż w słonecznej Hiszpanii, a także innego rodzaju nieruchomości, znaleźć można też na stronach agencji pośredniczących. Ogłoszenia napisane są zarówno po hiszpańsku, jak i po angielsku, a czasami nawet po polsku. Szeroka oferta sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć idealną nieruchomość dla siebie. Co więcej, wcale nie trzeba przyjeżdżać do Hiszpanii, aby móc zobaczyć wnętrza budynku – agent zaprosi nas bowiem na wirtualny spacer, odpowiadając przy tym na wszelkie pytania. Co ważne, specjaliści mogą też przejąć na siebie większość obowiązków związanych z dopełnieniem formalności, gdy już zdecydujemy się na konkretną nieruchomość. Jest to duże udogodnienie szczególnie dla osób, które nie znają języka hiszpańskiego, a także procedur administracyjnych, związanych z zakupem mieszkania czy domu.

Tak czy nie dla agencji pośredniczącej?

Potencjalni nabywcy nieruchomości muszą liczyć się z kosztami, jakie przyjdzie im ponieść, jeśli zdecydują się skorzystać z pomocy specjalistów. Faktem jest bowiem, że każdy agent pobiera stosowne wynagrodzenie, które często liczone jest jako procent od wartości zakupionego domu – choć oczywiście każda agencja ma inną politykę rozliczania się z klientami. Z drugiej jednak strony pomoc agenta okazuje się być niezbędna, jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy, dotyczącej funkcjonowania hiszpańskiej administracji. Co więcej, problemem często jest również odległość, bowiem często nie jesteśmy w stanie przebywać w Hiszpanii przez dłuższy czas, aż w końcu znajdziemy nieruchomość naszych marzeń. Agent ma obowiązek poinformować nas o wszelkich niedogodnościach, które związane są z zakupem nieruchomości, na przykład z koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych. Jeśli więc chcemy zaoszczędzić czas, a także mieć pewność, że kupujemy właściwy dom, skorzystajmy z pomocy ekspertów. 

Więcej na temat nieruchomości w Hiszpanii dowiesz się na stronie: https://luksusowenieruchomoscihiszpania.pl/ 

Similar Posts