Porady

Krzesło do pracy – jak wybrać?

Krzesło do pracy - jak wybrać?

Krzesło do pracy musi zapewniać właściwą postawę ciała. Wszystko to dla zdrowia naszego kręgosłupa. Jak wybrać krzesło, które idealne będzie do codziennej pracy przy biurku?

Wygoda przede wszystkim

Codzienna praca przy biurku to spore obciążenie dla kręgosłupa i całego organizmu. Wydawać by się mogło, że przecież podczas siedzenia absolutnie nic nie zagraża naszemu zdrowiu, jednak nic bardziej mylnego. Nieprawidłowa postawa ciała podczas siedzenia może mieć fatalne skutki dla całego organizmu – przede wszystkim może powodować wady postawy i problemy z kręgosłupem. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego krzesła do pracy, które zagwarantuje właściwą postawę przez te kilka godzin dziennie, kiedy to pracujemy przy biurku. Krzesło do pracy przy komputerze musi być przede wszystkim wygodne. Co to oznacza? Wybierajmy krzesła z szerokim siedziskiem i oparciem, na którym swobodnie usiądziemy. Zwracajmy też uwagę na obicie i miękkość siedziska. Po kilku godzinach pracy za biurkiem będzie to mieć ogromne znaczenie. Przed zakupem sprawdźmy jak wyprofilowane jest dane krzesło. Inny bowiem będzie profil dla osoby niskiej, a inny dla bardzo wysokiej. Dobierajmy krzesło odpowiednio do swojej sylwetki. Optymalnie dobrane krzesło będzie gwarancją komfortowej pracy nawet przez kilkanaście godzin. Zwracajmy też uwagę na jakość wykonania takiego mebla. Dobrej jakości krzesło posłuży nam przez dłuższy czas. Natomiast siedzisko obite solidnym materiałem nie wytrze się podczas codziennego użytkowania.

Krzesło z regulacją

Szukając krzesła do pracy najczęściej sprawdzamy oferty krzeseł typowo biurowych. Krzesła biurowe charakteryzują się tym, że posiadają możliwość regulacji, co jest doskonałym rozwiązaniem jeżeli szukamy typowego siedziska do pracy. Warto zajrzeć na stronę Dommania.pl, gdzie znaleźć można właśnie takie krzesła z regulacją, ale nie tylko. Te regulacje mogą się różnić w zależności od modelu. Regulacja wysokości to konieczność, ponieważ możemy wtedy krzesło przystosować do swojego wzrostu oraz do wielkości biurka przy jakim pracujemy. Możemy też regulować oparcie, co umożliwi nam przyjęcie optymalnej postawy ciała podczas siedzenia. Na rynku meblowym nie brakuje też krzeseł z regulowanymi podłokietnikami, co również może mieć korzystny wpływ na ułożenie ciała. Wybierając krzesło sprawdzajmy więc dokładnie co można w nim regulować i w jakim stopniu. Będzie to bowiem mieć ogromne znaczenie dla wygody użytkowania mebla.

A może fotel?

Coraz częściej zamiast kupować krzesło, wybieramy fotel. Jest to dosyć ciekawa opcja, zwłaszcza, że mamy dziś na rynku sporo foteli z regulacją chociażby wysokości. Można je więc przystosować bez problemu do swoich potrzeb. Fotele to zazwyczaj też większa powierzchnia siedziska, a tym samym większa wygoda. Trzeba jednak pamiętać o tym, że fotele biurowe to meble zdecydowanie droższe aniżeli standardowe krzesła. Możliwości jednak jest naprawdę wiele, dlatego kupując krzesło do pracy warto sprawdzić różne opcje.

Similar Posts