Posiadając własny ogród, możemy cieszyć się kawałkiem swojego trawnika, nie szukając odludnionych miejscówek poza granicami miasta. Prywatny kawałek zieleni to nie tylko przyjemności, ale często przede wszystkim obowiązki i konieczność dbania o tereny zielone. Jednym z podstawowych elementów, jakie muszą zostać zapewnione, jest sprzęt do pompowania wody czystej. Prawidłowo dobrana pompa do przydomowego ogródka pozwoli zaoszczędzić czas oraz pieniądze, ułatwi funkcjonowanie i konieczność dbania o ogród. Wykorzystując wody gruntowe lub wypompowane z wcześniejszych zbiorników do podlewania, pozwolą zadbać o środowisko. Maksymalne ciśnienie robocze reguluję pracę pompy, dzięki czemu jest ona wydajna.
- Pompy do pompowania wody czystej
- Jednostopniowe pompy odśrodkowe
- Do czego wykorzystać pompy jednostopniowe?
- Główne cechy, czyli wirnik pompy montowany w zabudowie
- Instalacja w domowych warunkach
Pompy do pompowania wody czystej
Niezależnie od wielkości ogrodu, doprowadzenie wody jest nieodzownym elementem, który musi się tam znaleźć. Wybór sprzętu do przepompowywania wody uwarunkowany jest funkcjami, jakie ma spełniać oraz do czego dokładnie ma być pompa przeznaczona. Głównym detalem mającym wpływ na dobór pompy jest zbiornik, z którego woda będzie pompowana. Pompy zanurzeniowe i głębinowe, pompy nawierzchniowe i urządzenia hydroforowe to różne opcje, na które niełatwo się zdecydować. Sklep Ogrody 24, proponuje szeroki asortyment zestawów oraz akcesoriów ogrodowych https://ogrody24.pl/pompy/pompy-wg-technologii-produkcji/pompy-jednostopniowe, które ułatwią dbanie o przydomowe ogródki. Niezbędne akcesoria w tym szeroka oferta pomp doskonale sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Czas realizacji zamówień jest niezwykle szybki, gdyż produkty dostępne w ofercie pojawią się w gospodarstwie domowym w zaledwie 2-3 dni od zaksięgowania wpłaty na koncie sklepu.
Jednostopniowe pompy odśrodkowe
Szukając odpowiedniej pompy do ogrodu, warto zwrócić uwagę na jej zastosowanie. Pompy jednostopniowe mają szeroki zakres funkcjonalności, dlatego można wykorzystać je do wody czystej, jak i wody, która została wcześniej zanieczyszczona. Wykorzystując wirnik odśrodkowy, pompy odśrodkowe można zastosować w gospodarstwach domowych, jak i na szerszą skalę. Decydując się na tego typu rozwiązanie, można być pewnym, że urządzenie sprosta wszelkim postawionym potrzebom, jakich oczekuje konsument podczas użytkowania.
Do czego wykorzystać pompy jednostopniowe?
Dokonując zakupu pompy jednostopniowej, warto wiedzieć, że szereg zastosować pozwoli na korzystanie z niej na szeroką skalę, nawet w przydomowym ogródku lub na działce. Pompa sprawdzi się podczas opróżniania przydomowych szamb, czy różnego rodzaju osadów, w tym gnilnych. Opróżni z łatwością zbiorniki różnego typu. Dobrym rozwiązaniem okaże się również zastosowanie pompy jednostopniowej, aby oczyścić ścieki lub je przepompować. W przypadku silnych opadów atmosferycznych każde gospodarstwo, które narażone jest na zalanie piwnic, przygotowanych wcześniej studzienek, pompa odśrodkowa bez trudu poradzi sobie z wypompowaniem zalanych miejsc i lekko zanieczyszczonej wody.
Główne cechy, czyli wirnik pompy montowany w zabudowie
Ze względu na zastosowanie jednego wirnika, pompy jednostopniowe charakteryzują się zdecydowanie prostszą konstrukcją. Wirnik pompy montowany bezpośrednio na wale silnika jest uszczelniony mechanicznie. Wirnik odgrywa główną rolę w wytwarzaniu ciśnienia służącego do procesu wypompowywania wody. Dzięki zastosowaniu lekkiej konstrukcji można je wykorzystać w każdych warunkach. Warto również wspomnieć o pompach jednostopniowych monoblokowych PJM, które znajdą swoje zastosowanie przy nieco większej skali, i sprawdzą się w różnych instalacjach np. w ciepłownictwie czy różnego rodzaju przemysłowych instalacjach. Dlatego dokonując wyboru, pompa wirowa jednostopniowa będzie doskonałym wyposażeniem przydomowego gospodarstwa.
Instalacja w domowych warunkach
Podczas montażu należy szczególnie uważać na poszczególne elementy pompy, ponieważ są one niezwykle ważne do jej prawidłowego funkcjonowania. Filtr dyskowy, w który zaopatrzona jest pompa, pozwala na ochronę uprzedzenia przed wszelkimi zanieczyszczeniami oraz piaskiem, który został wpompowywany razem z wodą. Istotne jest również regularne czyszczenie takiego filtra, ponieważ zbyt silna ilość zabrudzenia może spowodować zniszczenie pompy. Przed każdorazowym czyszczeniem filtra warto pamiętać o uprzednim spuszczeniu wody. Pompy jednostronne wyposażone są również w specjalne zabezpieczenie, które chroni przed pracą bez użycia wody. Pompa, tłocząc powietrze „na sucho”, mogłaby wywołać zatarcie silnika, co doprowadziłoby do poważnych uszkodzeń. Trójnik do zalewania naszej pompy gwarantuje komfort podczas uruchomienia. Aby zmniejszać zużycie wody i nie wytwarzać niepotrzebnego pobierania, urządzenie wyposażone jest w reduktor ciśnienia, który reguluje pracę pompy. Zamontowanie zaworu kulkowego pozwoli na zabezpieczenie i szybkie odcięcie dopływu wody w przypadku ewentualnej awarii. W urządzeniach hydroforowych prawidłowy montaż i konfiguracja rzutuje na wydajność oraz prawidłowe działanie.